Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

За результатами перевірки Державної екоінспекції, за попередніми оцінками, Дарницька ТЕЦ завдала шкоди довкіллю на суму від 800 000 до одного мільйону гривень. Такі результати перевірки підприємства оприлюднив очільник Державної екологічної інспекції України (ДЕІ) Андрій Мальований на своїй Facebook сторінці.

«Нещодавно Держекоінспекція протягом 10 робочих днів проводила перевірку підприємства, в т.ч. працюючих котлоагрегатів ТЕЦ та золовідвалу, на який кияни скаржаться найбільше. За результатами позапланової перевірки ДЕІ складено 7 адміністративних протоколів на відповідальних посадових осіб, штраф вже сплачений». – з допису Андрія Мальованого.

Порушення виявили у сфері водокористування – перевищені допустимі середньодобові норми водозабору.

Голова ДЕІ передбачає, що ТОВ «Євро-Реконструкція» буде оскаржувати нараховані збитки в судовому порядку. Однак наголосив, що Держекоінспекція буде захищати своє рішення в межах власних повноважень.

При цьому, Мальований зазначив, що якщо «порівнювати Дарницьку ТЕЦ у 2015-2016 роках і сьогодні, то наразі її стан покращився». Він додав, що попри порушення, «так просто закрити підприємство не вийде», адже воно відповідає за централізоване постачання теплової енергії та гарячої води для половини лівого берега Києва.

За даними ДЕІ, на золовідвалі встановили сучасну систему поливу, яка не дає небезпечним дрібнодисперсним частинкам пилу забруднювати повітря.

В дописі, Мальований також повідомив, що наступного року має бути створений проєкт рекультивації золовідвалу, який планують закрити у 2022 році після встановлення електрофільтрів на всі котлоагрегати. Це б дозволило Дарницькій ТЕЦ перейти до сухого золовидалення.

Обкладинка: Sergey Muhlynin

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button