Громадський транспорт Нью-Йорка переживає найбільшу кризу в історії. Як і місто загалом
Газети і радіо поширюють есе під назвою «Нью-Йорк помер назавжди».
Газети і радіо поширюють есе під назвою «Нью-Йорк помер назавжди».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Оператор громадського транспорту Нью-Йорка – Metropolitan Transportation Authority – запустив кампанію #SaveTransit, яка закликає федеральний уряд виділити 12 мільярдів доларів на порятунок транспортної системи міста, яка через пандемію коронавірусу опинилася у найбільшій фінансовій кризі щонайменше з часів Великої Депресії.
Одночасно MTA була змушена вдатися до скорочення послуг та збільшення тарифів. Компанія оперує метрополітеном, автобусами та електричками.
«Без урядової підтримки громадський транспорту Нью-Йорка не виживе. Без громадського транспорту Нью-Йорк зупиниться», – наголошують у соціальних роликах.
На тлі коронавірусної кризи у найбільшому американському місті ширяться занепадницькі настрої. 13 серпня відомий у США підприємець і письменник Джеймс Алтачер опублікував есе під назвою «Нью-Йорк назавжди помер», і його передрукували десятки видань, а радіодіджеї повністю читали доволі великий текст в ефірах.
Автор запевняє, що кризи таких масштабів, як зараз, не було ніколи раніше в історії міста. Він із родиною вже переїхав до Флориди, і каже, що так вчинило багато його друзів – люди переселилися до Остіна, Далласа, Денвера, Маямі, Нешвілла, Солт-Лейк-Сіті тощо. Деякі вирішили залишити Нью-Йорк тимчасово, але й досі не повернулися.
Він стверджує, що в Нью-Йорку вартість нерухомості, як і її оренди, знизилася на 30-50%, «щоб вам там не казали ріелтори». Натомість зріс попит і, відповідно, ціни на нерухомість в інших містах, куди тікають нью-йоркці.
Зараз офісні будівлі у Манхеттені спорожніли на 90%, стверджує Алтачер. Під час карантину керівництво компаній виявило, що присутність працівників в офісі необов’язкова, ба більше, віддалено вони працюють ефективніше. Так, до офісів бізнес-центру Time Life з восьми тисяч працівників повернулися 500.
У культурній сфері чи не більша криза: закрито всі театри, музеї, галереї, культурні центри. Заклади Бродвею не працюватимуть щонайменше до наступної весни.
Саме на Бродвеї розташовано стендап-клуб, співвласником якого є Алтачер. Коли у травні заклад спробував провести шоу просто неба з дотриманням соціальної дистанції, поліція розігнала відвідувачів. Зараз проводять виступи у сусідньому парку.
Те саме стосується ресторанної індустрії – за даними компанії Yelp, у США закрилися 60% закладів. Більшість не витримали карантину, адже середньостатистичний ресторан має запасу готівки на 16 днів.
«Мій улюблений ресторан закрився назавжди. Окей, як щодо другого улюбленого ресторану? Закрився назавжди. Наступний у моєму топ-3 – закрився назавжди», – пише Алтачер.
Нові навряд чи відкриються – закриття ресторанів не означає меншої конкуренції та більших можливостей для нового бізнесу, пояснює автор. У Нью-Йорку це працює інакше: ресторани гуртуються в кластери, одна вулиця на Манхеттені повністю зайнята ресторанами індійської кухні, інша – корейської. Люди ідуть поїсти не в конкретний ресторан, а в квартал із закладами.
Закриття офісів, культурних закладів і ресторанів, відповідно, призведе до банкрутства орендодавців, а ціни падатимуть все нижче і нижче.
Алтачер вважає, що до Нью-Йорка приїздили передусім заради трьох речей: бізнесу, культури та їжі. Протягом останніх п’яти місяців люди адаптувалися до нового життя і звикли, що не потрібно витрачати купу часу на зустріч, коли є Zoom; що можна подитися комедійне шоу онлайн і не йти до клубу; що можна послухати онлайн-курси найкращих викладачів світу безкоштовно чи за невеликі гроші замість того, щоб платити по 70 тисяч доларів на рік за фізичне навчання в університеті. Нью-Йорк більше не потрібен.
Читайте також: Як сходи таунхаусів Нью-Йорку стали осердям посткарантинного соціального життя?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті