У серпні оптові ціни на електроенергію в Україні зросли на 8,5% і тепер майже в півтора раза вищі, ніж у ЄС
На Бурштинському енергоострові – найвища в Європі ціна.
На Бурштинському енергоострові – найвища в Європі ціна.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Ціна електроенергії на Ринку на добу наперед (РДН) в Об’єднаній енергосистемі України за серпень виросла на 8,5%, повідомляють Наші Гроші з посиланням на ДП «Оператор ринку».
Ціна електроенергії на ринку склала 1 298 грн/МВт*год. На Бурштинському енергоострові ціна складає 1 658 грн/МВт*год – це найвища в Європі ціна. На другому місці – Греція. Третє місце – ціна на електроенергію в Об’єднаній енергетичній системі.
Cередня ціна у Євросоюзі становила 33,5 євро за МВт*год, що на 40% менше середньої ціни в Об’єднаній енергетичній системій України і майже на 60% нижче ціни Бурштинського енергоострова.
В сусідній Румунії ціна на електроенергію на спотовому ринку була на 13% дешевшою від України, в Словаччині дешевшою на 40%, в Польщі на понад 15%. Найнижча ціна була у Норвегії (15 євро/МВт*год) та Швеції (17 євро/МВт*год).
Бурштинський енергоострів включає у себе Закарпатську область, більшу частину Івано-Франківської та Львівської областей, і є від’єднаним від Об’єднаної енергетичної системи України та синхронізований із європейською енергетичною системою. Тобто в БуОС взагалі фізично не потрапляє електроенергія з решти України. Бурштинська ТЕС, яка входить у компанію «ДТЕК Західенерго» Ріната Ахметова, контролює 90% генеруючих потужностей Бурштинського енергоострова.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті