Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 276 днів. За цей час ми опублікували 23482 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У новому опалювальному сезоні в квитанціях за теплоенергію буде не один, а чотири рядки для платежу, повідомляє Віра Радченко, начальниця Управління розвитку житлово-комунальної інфраструктури КМДА, виданню UBR.ua

«У зв’язку з новим законодавством зараз ще додасться чотири платежі: за саму послугу, за абонентське обслуговування, за обслуговування вузлів обліку і за установку приборів. Квитанція буде одна, але планують, якщо зараз не приймуть змін до законодавства, чотири рядки – це чотири різних напрямки», — розказала чиновниця.

За її словами, в отоплювальний сезон збільшується кількість скарг, адже «місяць на місяць – різні суми, різні цифри».

Як пояснив «Хмарочосу» Олег Попенко, голова Спілки споживачів комунальних послуг, оновлені платіжки почали надходити містянам ще з 1 травня 2020 року. За ці послуги користувачі платили і раніше, проте їх включали до загальної суми в квитанції.

«Чиновники обіцяли, що з нововведенням чотирьох рядків загальний платіж за газ і тепло не підвищать, що просто кожен рядок виділили окремо. Але по суті платежі подорожчали», – каже Олег Попенко.

І справді, в системі ГІОЦ з травня з’явилися нові рядки як-от «внески ЦО КПВОК “Київтеплоенерго”» чи «внески ЦПГВ “Київтеплоенерго”», але при цьому тариф на центральне опалення чи гаряче водопостачання не зменшився.

Наразі заборгованість киян перед «Київтеплоенерго», за словами Віри Радченко, складає 600 млн гривень. В цілому після переходу до адаптативного карантину люди почали активніше сплачувати за послуги.  Наразі кияни покрили 92% , а подекуди і 115% (за рахунок старих боргів) вартості послуг.

Фото: Київенерго

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button