Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 23475 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: ugcc.if.ua

Греко-католицька церква встановлює 25-метрове металеве розп’яття на горі біля села Старуня в Івано-Франківській області.

По всьому периметру конструкції передбачена підсвітка, щоб хрест було видно на десятки кілометрів довкола. Розп’яття виготовили у Дніпрі й звідти везли на Прикарпаття вантажівками.

Візуалізація: ugcc.if.ua

Хрест на вершині гори стане частиною паломницького маршруту «Хресна дорога» задовжки понад пів кілометра.

Будівельники вкладають плиткою стежину, яка вестиме до хреста. Обабіч стежки стоятимуть дерев’яні хрести з іконами, на яких буде зображено події із хресного шляху Ісуса. Внизу будують джерело Матері Божої Неустанної Помочі та сцену для заходів. Нагорі під хрестом ще планують збудувати каплицю.

Фото: svmlukach.org.ua

На фото Центру паломника «Симеон Лукач» видно масштаб робіт – будівельна техніка розрила чималу площу схилу гори.

Село Старуня розташовано у передгір’ї масиву Ґорґани Українських Карпат. Поряд із селом є грязьовий вулкан – геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення. 60 гектарів території, на якій розташовано вулкан, є охоронною зоною.

Фото: svmlukach.org.ua

Старуня також відома як місце давніх археологічних знахідок. Крім стоянок середньокам’яної доби, тут знаходили рештки тварин льодовикової доби: мамонта, волохатого носорога, первісного тура тощо.

Торік тут відкрили туристичний «Парк льодовикового періоду» та почали проводити фестиваль «Топіарі Арт-Раут». Автор ідеї, професор Олег Адаменко передбачав, що в парку будуть скульптури, інсталяції та стенди, які розповідатимуть про етапи геологічної історії Землі за останні п’ять мільярдів років.

Наразі, судячи з публікацій у ЗМІ, експозиція складається з чотирьох чагарникових скульптур. Гастроблогерка приїхала на фестиваль за анонсованою кухнею льодовикового періоду, але виявила там картоплю фрі, шашлики та хотдоги.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button