На сміттєспалювальному заводі «Енергія» встановили експериментальну систему хімочистки
Димові гази абсорбуються та нейтралізуються приблизно за дві секунди.
Димові гази абсорбуються та нейтралізуються приблизно за дві секунди.
Фото: КП «Київтеплоенерго»
На єдиному діючому в Україні сміттєспалювальному заводі «Енергія» встановили експериментальну модель системи хімочистки димових газів. Вона працює вже більш як тиждень, повідомляє «Київтеплоенерго».
За допомогою введення вапняного розчину й активованого вугілля димові гази абсорбуються та нейтралізуються приблизно за дві секунди.
Система визначає найефективніший склад реагентів хімочистки перед будівництвом повноцінної системи, яке починається цього року і завершиться у 2022-му.
Після встановлення системи хімічної очистки димових газів викиди підприємства відповідатимуть європейським екологічним нормативам Директиви ЄС 2010/75EU, які в середньому в п’ять разів нижчі від українських.
«Зараз ми досліджуємо вплив різних реагентів на димові гази, щоб визначити, які з них найбільш ефективно працюють саме в умовах заводу “Енергія”. Ця формула потім буде закладена в роботу повноцінної системи хімічного очищення димових газів. Відповідно до замірів, які отримали під час роботи експериментальної установки, вдалось досягнути значного зменшення концентрації викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря», – повідомив Вячеслав Бінд, директор КП «Київтеплоенерго».
Повноцінну систему хімічного очищення димових газів на першому і другому котлоагрегатах заводу «Енергія» впровадять у 2021 році, на третьому і четвертому – у 2022 році. Цьогоріч на проєкт закладено 218 мільйонів гривень, а його загальна вартість – 874 мільйони.
У вересні на заводі «Енергія» також завершать капітальний ремонт усіх електричних фільтрів.
Завод «Енергія» переробляє 25% сміття Києва і виробляє теплоенергію для більш як 300 багатоповерхівок.
Нагадаємо, жителі Дарницького району нарікали на забруднене повітря і вимагали встановити хімічні фільтри на заводі «Енергія».
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті