На Волині зупинку з монументальною авторською мозаїкою хочуть знести під час ремонту дороги
Причиною знесення чиновники назвали «козирьок» над зупинками, в який «можуть в'їхати автобуси».
Причиною знесення чиновники назвали «козирьок» над зупинками, в який «можуть в'їхати автобуси».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У рамках ремонту дороги з Луцька на Любешів у Волинській області планують знести автобусні зупинки в селі Сокиричі. Про це йдеться у повідомленні Ківерцівської міської ради. Одна з зупинок прикрашена авторською мозаїкою Віктора Шингура.
Замітка про зупинку з мозаїкою Шингура є на порталі монументально-декоративного мистецтва України Soviet Mosaics in Ukraine, що займається дослідженням, захистом і популяризацією радянської монументальної спадщини.
Місцева мешканка Олена Лашкова писала листи в місцеве Управління архітектури, Управління культури, Волинську облдержадміністрацію, але письмових відповідей від представників влади не отримала. Чиновник з Управління архітектури телефоном повідомив, що рішення про знесення зупинки – у компетенції Служби автомобільних доріг. Причиною знесення чиновники назвали «козирьок» над зупинками, в який «можуть в’їхати автобуси».
«Я не розумію, як туди можна врізатися. Адже перед зупинкою не дорога, а більше метра простору для посадки і висадки пасажарів, – дивується відповіді Олена Лашкова.
За словами представника Служби автомобільних доріг, зупинки розвалюються, потребують ремонту, а дорогу підняли на 30 сантиметрів, і відтепер на зупинку важко буде заходити.
Художник Віктор Шингур (1939-2008) жив і працював у Луцьку з 1964 до 1986 років. Здебільшого він займався монументально-декоративним мистецтвом. Віктор Шингур зробив багато настінних розписів в екстер’єрах та інтер’єрах громадських споруд Волині, мозаїчних та керамічних панно, рельєфів тощо.
Дві монументальні роботи майстра в Луцьку вже знищили – розпис у приміщенні колишнього Будинку науки і техніки (зараз там магазин вживаного одягу) і монументальне панно у кінотеатрі «Промінь» (знищили під час його реконструкції).
Монументальне оздоблення зупинки в Сокричах Віктор Шинкур здійснив у 1977 році.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті