Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 287 днів. За цей час ми опублікували 23569 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Olenka Kotyk, Unsplash

Транспортне управління округу Лос-Анджелес дослідить можливість скасування оплати у міських автобусах та рейковому транспорті, повідомляє Bloomberg CityLab.

Громадським транспортом найбільше користуються представники чорної та латиноамериканської громади. І саме в цих громадах – найвищі показники смертності від Covid-19, що пов’язано з загалом нижчим достатком і, відповідно, можливістю отримати якісну медичну допомогу.

Голова управління Філ Вашингтон заявив, що скасування оплати є «моральним обов’язком» перед людьми, які відчувають найбільший фінансовий тиск. Такий крок також зробить міський транспорт привабливішим, що своєю чергою знизить шкідливі викиди в атмосферу та розвантажить дороги.

Через наслідки пандемії дефіцит бюджету Транспортного управління, як очікують, сягне 1,8 мільярда доларів до середини наступного року. Через це на 2021 рік заплановано скорочення послуг на 17% від докоронавірусного рівня. Найбільше скорочення торкнеться автобусів.

Водночас кошти від оплати проїзду пасажирами – невелика частка бюджету компанії. Торік вона становила 13% (250-300 мільйонів доларів від 1,9 мільярда загальної вартості операційних видатків).

У низці інших міст США, таких як Нью-Йорк та Чикаго ця частка значно більша, і запровадження у них безкоштовного транспорту відчутніше вдарило би по бюджету.

До кінця року фахівці мають визначити можливість альтернативних джерел доходів, таких як урядові ґранти, реклама, концесія, або ж запровадження дорожнього збору (congestion pricing), який йтиме на фінансування громадського транспорту.

Довший час оплату за проїзд у громадському транспорті скасовували невеликі міста, та потроху до цієї ідеї приглядаються й більші громади. Так, цьогоріч Люксембург став першою країною з безкоштовним громадським транспортом. У США можливість безоплатного проїзду розглядають у Бостоні та Х’юстоні. У січні 2020 року плату за проїзд скасували в Олімпії, Вашингтон, і готуються скасувати в автобусах Канзас-сіті, Міссурі.

Читайте також: У французькому місті громадський транспорт зробили безоплатним. Що з цього вийшло?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button