На фасаді модерністського будинку на вулиці Шота Руставелі прорізали вікна і повісили екран для реклами
Оскільки будівлі модернізму не вважаються пам’ятками архітектури, то міська влада взагалі не контролює хід їхньої реновації.
Оскільки будівлі модернізму не вважаються пам’ятками архітектури, то міська влада взагалі не контролює хід їхньої реновації.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На фасаді модерністського будинку на вулиці Шота Руставелі повісили екран і максимально збільшили прорізи вікон по периметру, написав Олександр Алимов на своїй Фейсбук-сторінці.
Довгий час будинок стояв у риштуваннях. Саме таким ми бачимо його на сайті рекламного холдингу «Мегаполіс». Там будинок на вул. Шота Руставелі, 16А вказаний як точка розміщення реклами в Києві.
В 2011 році в будинку на вулиці Шота Руставелі, 16А відкрився автосалон компанії «Ферарі Київ», яка наразі більше не працює.
На другому поверсі розташовувався мюзик-хол «Bel Etage», де проводилися концерти, вистави, бізнес-івенти та урочисті події. Мюзик-хол займав два рівні (третій та четвертий поверх комплексу) і був розрахований на 1000 гостей.
Пізніше у цій будівлі у різний час знаходилось кілька ресторанів, зокрема турецький ресторан «Pasha». На терасі а концерт-холу«Bel Etage» розташовувався заклад мережі грузинських кафе «Хачапурі та вино».
До того, як на Шота Руставелі побудували будинок у модерністському стилі, тут розташовувалася довоєнна триповерхівка, яку знесли у 1979 році.
Нагадаємо, що неподалік з фасаду Мінсоцполітики на вулиці Еспланадній три року тому демонтували металеві перегородки-«сонцерізи». Модерністська будівля Мінсоцполітики була зведена у 1979 році. Її автор – український радянський архітектор Геннадій Гранаткін, який проектував київські станції метро «Хрещатик», «Арсенальна» та «Дніпро».
Іншу пам’ятку модернізму навпроти будинку на Шота Руставелі кілька років пофарбували в персиковий колір, не властивий модерністському стилю.
Як поянюють архітектори і дослідники радянського модернізму, головна проблема з модерністськими будівлями полягає в тому, що міська влада взагалі не контролює. По суті, сьогодні будь-який власник будівлі може самохіть міняти її фасад, нічого не узгоджуючи з міською адміністрацією. Крім того, будівлі модернізму не вважаються пам’ятками архітектури.
Читайте також: Архітектура модернізму: де черпали натхнення київські проектувальники?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті