Під Києвом діє єдина в Україні віслюча ферма. Молоко продають по 1000 гривень за літр
Молоко ослиць краще, ніж коров'яче, підходить для годування немовлят завдяки низькій алергенності.
Молоко ослиць краще, ніж коров'яче, підходить для годування немовлят завдяки низькій алергенності.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24979 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Підприємець Володимир Васильєв створив у селі Великі Дмитровичі під Києвом віслючу ферму Osloff, на якій виробляє молоко, повідомляє LIGA.net.
Наразі це єдина в Україні віслюча ферма. До нещодавнього часу таке господарство було при профучилищі в селі Заболотне на Вінниччині; там виготовляли молоко і сир із віслючого молока. Та торік директор Василь Романцов помер.
На фермі Osloff – 30 ослиць і один віслюк. Їх почали заводити з ініціативи Світлани, дружини Васильєва, яка прочитала про користь віслючого молока. Воно ближче до людського, ніж коров’яче, завдяки високому вмісту лактози і низькому вмісту казеїну. Воно також краще підходить для годування немовлят завдяки низькій алергенності. Молоко ослиць також використовують у косметиці, зроблений з нього крем ефективно розгладжує шкіру.
Ослиць купували по 300-500 доларів у чабанів, підприємців та власників приватних зоопарків. Інвестиції у проєкт, за словами Васильєва, обраховуються десятками тисяч доларів. В середньому харчування та догляд за одним віслюком коштує приблизно 100 гривень на день.
Щодня 30 ослиць дають приблизно 10 літрів молока. Цього достатньо, щоб заробляти 10-15 тисяч гривень на день, стверджує підприємець. Літр молока продають за 1000 гривень.
Оскільки постійних клієнтів замало і молоко є в надлишку, Васильєв влаштовує екскурсії фермою та катання на віслюках. За це гості платять благодійні внески. Залежно від суми кожен отримує якусь кількість молока. У такий спосіб потенційних клієнтів знайомлять із продуктом.
Далі Васильєв планує відкрити фірмовий магазин і облаштувати сироварню. В Osloff вже навчилися виготовляти сир, але поки не продають, а лише пригощають. Також хоче збільшувати поголів’я, для чого потрібно буде більше території – як варіант розглядає оренду ділянки неподалік Києва, на лівому березі.
Читайте також: Без обману: яка різниця між органічними, фермерськими та еко-продуктами?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті