Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 23645 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: хасиди на білорусько-українському кордоні (facebook.com/DPSUkraine)

Сьогодні тисячі хасидів остаточно покинули територію кордону між Україною та Білоруссю, де вони перебували з початку тижня, повідомляє пресслужба Державної прикордонної служби (ДПСУ). Паломники розраховували через кордон потрапити в Умань на святкування іудейського Нового року — Рош га-Шана.

Фото: хасиди на білорусько-українському кордоні (facebook.com/DPSUkraine)

Очільник ДПСУ Сергій Дейнека зазначив, що хасиди знали про заборону в’їзду до України через пандемію коронавірусу, яку Кабінет міністрів запровадив 28 серпня. Він зазначив, що «довірившись незрозумілим обіцянкам, до яких у розмовах апелювали паломники, вони створили собі ілюзію можливості в’їзду в Україну». Іноземці почали прибувати до кордону України ще з 14 вересня. Загалом їх тут знаходилося ще до вчора більше однієї тисячі осіб.


Наразі в Умані представники Нацполіції та Нацгвардії перевіряють іноземців в Умані в рамках виявлення нелегальних паломників, повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ (МВС). У правоохоронців є припущення, що деякі хасиди могли в’їхати в Україну за підробними документами.

Хасиди щороку восени їдуть в Умань через те, що засновник брацлавської течії хасидизму – рабі або цадік (праведник) Нахман заповідав поховати його саме у цьому місті. Його послідовники вважають: якщо зустрінуть Новий рік – Рош-ха-Шана біля його могили, то наступний рік буде дуже щасливим.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button