У київському метро знайшли невідомі раніше бактерії
У дослідженні MetaSUB «мікробного населення» столичного метро було виявлено від 10% до 80% невідомих науці мікроорганізмів.
У дослідженні MetaSUB «мікробного населення» столичного метро було виявлено від 10% до 80% невідомих науці мікроорганізмів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Проєкт MetaSUB (Metagenomics and Metadesign of Subways and Urban Biomes), який досліджує «мікробне населення» станцій метрополітену світу, проаналізував стан київської підземки. Від 10% до 80% геномів у зразках зі столичного метро виявилися невідомими науці, повідомляє «Громадське».
Уже чотири роки поспіль учені 21 червня спускаються в метро і ватними паличками ретельно збирають аналізи з лавок, стін, підлоги, поручнів ескалаторів, автоматів для продажу квитків та інших поверхонь. Зібрані з усього світу зразки надходять до лабораторій Нью-Йорка. Там дослідники «прочитують» генетичний матеріал, який вдалося зібрати.
За допомогою технологій секвенування (тобто читання послідовностей ДНК та РНК) визначають генетичний матеріал, який потрапив до зразка. Треба зауважити, що у зразку опиняються не цілі геноми тієї чи іншої бактерії або вірусу, а лише їхні фрагменти — менші або навіть більші. Потім дослідники знаходять фрагменти «генетичного тексту», які доповнюють один одного, складають їх і порівнюють отримані геноми з тими, що є в базах даних. Ті алгоритми, які використовувала група Крістофера Мейсона, доктора із Корнельского університету, склали зокрема з фрагментів «генетичного тексту» збудника сибірки та збудника чуми — бактерії Yersinia pestis.
В Україні проєкт MetaSUB працює з 2017 року й поки обмежується Києвом. За словами координаторки Аліни Фролової з Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ, проєкт фактично тримається на волонтерах.
Так, у дослідженні було виявлено, що від 10% до 80% геномів у зразках зі столичного метро — це мікроорганізми, які не вдається ідентифікувати за базами даних. Тобто це щось невідоме науці. З відомих науці бактерій у метро приблизно 80% — це мікроорганізми, які живуть на шкірі людини чи в її дихальних шляхах і зазвичай не викликають хвороб. До речі, на станції метро «Контрактова площа» раніше знайшли геном чумної палички — як і в наземному транспорті Нової Зеландії та Нігерії.
Базу даних, створену за результатами проєкту MetaSUB, можна переглянути карту мікробів у всьому світі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті