ЄС надасть Україні 10 мільйонів євро на підтримку «зеленої» енергетики
На ці гроші планують створити інноваційний центр для підтримки українських проєктів.
На ці гроші планують створити інноваційний центр для підтримки українських проєктів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Україна та ЄС на саміті першого жовтня планують укласти угоду про реалізацію проєкту з підтримки відновлювальної енергетики та енергоефективності. Сума підтримки складе 10 мільйонів євро.
Про це заявив радник віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Олексій Рябчин, повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Хочу подякувати ЄС за підтримку 10-мільйонного проєкту, який буде підписаний на саміті Україна-ЄС першого жовтня. Там є велика підтримка і проєктів із European Green Deal, і екологізації, і декарбонізації», – зазначив Рябчин.
Посадовець вважає, що українські компанії часто демонструють недостатню інституційну спроможність працювати з ґрантами та домагатися підтримки «зелених» проєктів. За його словами, Європа має «велику кількість вільних коштів», які можна спрямувати на підтримку українських проєктів, але «ми не повною мірою використовуємо навіть ті, які вже надані».
«І ось саме цей 10-мільйонний проєкт створить інноваційний центр, який, зокрема, допомагатиме підвищувати здатність українських інституцій працювати з ґрантами», – зазначив віцепрем’єр.
Він також повідомив, що уряд планує перетворити Державне агентство з енергоефективності на «справжнє зелене агентство», функції якого охоплюватимуть і напрями, пов’язані з кліматичними проблемами, і з декарбонізацією.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті