Львівське комунальне підприємство «Зелене місто» створило карту розміщення контейнерів для органічних відходів, повідомляє пресслужба міськради Львова.
Зараз у Львові в межах пілотного проєкту розміщено 87 окремих баків для органіки. Із них 34 використовуватимуть заклади харчування і торгівлі.
Відходи з контейнерів вивозять окремим автомобілем на компостувальний майданчик, що на вулиці Пластовій, 13. Там органіка приблизно за два місяці перетворюється на компост.
Станцію компостування органіки на Пластовій запустили у січні цього року. А з травня почали розміщати в місті спеціальні контейнери для збору органіки. Впродовж серпня на компостування прийняли 163 кубометри органічних відходів. Їх привезли перевізники, які долучилися до окремого вивезення органіки, деякі комунальні підприємства та мешканці самостійно.
Послуга перероблення органічних відходів є безкоштовною. Більш того, вже готове добриво всі охочі можуть взяти безкоштовно для потреб свого господарства.
ЛКП «Зелене місто» заявляє, що добриво «розлітається як гарячі пиріжки». Так, наприкінці серпня фермерська компанія «Західний Буг» забрала майже 80 тонн компосту. У підприємстві стверджують, що проводили лабораторний аналіз добрива, який підтвердив, що воно якісне.
Комунальники також запевняють, що Львів став першим містом в Україні, де почали комплексно вирішувати проблему збирання опалого листя. Упродовж вересня на компостування прийняли майже 55 тонн листя, гілля і щепи.
Сьогодні, 23 вересня, на компостувальний майданчик на Пластовій доставили спеціалізоване обладнання, яке допоможе підвищити якість отриманого компосту, а також відсортувати зайві відходи від органіки. Це обладнання придбали у межах ініціативи «Модель “нуль відходів” в дії», що її фінансують уряд Швеції та Львівська ОДА.
Поблизу компостувального майданчика вже цього року планують почати будівництво сміттєпереробного заводу. Для цього Львів залучив 35 мільйонів євро від ЄБРР та Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P). 25 мільйонів євро місто має повернути впродовж 13 років, решту 10 мільйонів повертати не потрібно – це грант.
Грантодавці контролюватимуть дотримання екологічних норм. Біля майбутнього заводу встановлять прилад, який постійно вимірюватиме якість повітря.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті