Суд визнав «Київенерго» банкрутом (оновлено)
Компанія Ріната Ахметова заборгувала «Київгазу», «Нафтогазу», «Укртрансгазу» та «Київводоканалу».
Компанія Ріната Ахметова заборгувала «Київгазу», «Нафтогазу», «Укртрансгазу» та «Київводоканалу».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Господарський суд Донецької області визнав банкрутом компанію «К.Енерго», – яка до серпня 2019 року називалася «Київенерго», – і почав ліквідаційну процедуру, повідомляє finbalance.
У реєстрі вимог кредиторів до компанії, кінцевим бенефіціаром якої є Рінат Ахметов, значаться, вимоги «Київгазу» (понад 287 мільйонів гривень), «Нафтогазу» (понад 162 мільйони гривень), «Укртрансгазу» (понад 674 мільйони гривень), «Київводоканалу» (73 мільйони гривень) та інших компаній.
Ініціювала процедуру банкрутства науково-виробнича компанія «Гірничі машини», кінцевий бенефіциар якої – Вікторія Дзюба. Як повідомляє видання, у компаній можуть бути «партнерські» зв’язки з Corum Group Ахметова.
Водночас пресслужба Corum Group, котра входить до ДТЕК, заперечує інформацію про «партнерські зв’язки.
«НВК “Гірничі машини” не має відношення до Corum Group. Інформація, що офіційно розміщена в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців, підтверджує відсутність юридичного зв’язку між ПрАТ НВК “Гірничі машини” та Corum Group», – наголошують у компанії.
«Київенерго» належали київські ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, які в липні 2018 року було передано в управління комунальному підприємству «Київтеплоенерго». Також останньому передано сміттєспалювальний завод «Енергія», тепломережі, котельні та районні теплостанції.
У вересні 2018 року Київрада дозволила «Київтеплоенерго» прийняти борги «Київенерго» за газ перед «Нафтогазом». Борг становив 3,3 мільярда гривень, з яких 2,6 мільярда – борг споживачів.
У березні 2019 року «Київенерго» достроково закрив борги перед «Нафтогазом».
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті