Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija

Уряд Литви із жовтня планує роздати жителям таблетки йодиду калію для захисту щитоподібної залози – на випадок аварії на Білоруській атомній електростанції, повідомляє Громадське з посиланням на Литовське національне радіо і телебачення.

Йодид калію є найкращим блокатором радіоактивного йоду-131, який розповсюджується довкола ядерних об’єктів і становить головну загрозу, впливаючи на щитоподібну залозу. Уряд Литви наголошує, що замість таблеток в жодному разі не можна вживати спиртовий розчин йоду, призначений для зовнішнього використання.

Понад два мільйони таблеток йоду мають роздати жителям Вільнюса, ще майже два мільйони – у 16 муніципалітетах за 100 км від станції.

У Вільнюсі запаси йоду передадуть у п’ять найбільших мереж аптек міста. Потім місцева влада надрукує інформаційні листівки, роздасть електронні рецепти та оголосить про дату, з якої можна приходити й брати йод.

Першу в Білорусі атомну електростанцію будують за 18 кілометрів від міста Островець, за 25 кілометрів від кордону з Литвою та за 60 кілометрів від Вільнюса. Перший з двох реакторів АЕС планують ввести в експлуатацію на початку 2021 року. Головний партнер проєкту – російська компанія, якою володіє корпорація «Росатом».

Литва критикує будівництво Білоруської АЕС і висловлює занепокоєння щодо безпеки станції.

Білоруська АЕС на Google Maps

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button