У Литві роздаватимуть таблетки йоду через будівництво Білоруської АЕС
Перший з двох реакторів АЕС планують ввести в експлуатацію на початку 2021 року.
Перший з двох реакторів АЕС планують ввести в експлуатацію на початку 2021 року.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Уряд Литви із жовтня планує роздати жителям таблетки йодиду калію для захисту щитоподібної залози – на випадок аварії на Білоруській атомній електростанції, повідомляє Громадське з посиланням на Литовське національне радіо і телебачення.
Йодид калію є найкращим блокатором радіоактивного йоду-131, який розповсюджується довкола ядерних об’єктів і становить головну загрозу, впливаючи на щитоподібну залозу. Уряд Литви наголошує, що замість таблеток в жодному разі не можна вживати спиртовий розчин йоду, призначений для зовнішнього використання.
Понад два мільйони таблеток йоду мають роздати жителям Вільнюса, ще майже два мільйони – у 16 муніципалітетах за 100 км від станції.
У Вільнюсі запаси йоду передадуть у п’ять найбільших мереж аптек міста. Потім місцева влада надрукує інформаційні листівки, роздасть електронні рецепти та оголосить про дату, з якої можна приходити й брати йод.
Першу в Білорусі атомну електростанцію будують за 18 кілометрів від міста Островець, за 25 кілометрів від кордону з Литвою та за 60 кілометрів від Вільнюса. Перший з двох реакторів АЕС планують ввести в експлуатацію на початку 2021 року. Головний партнер проєкту – російська компанія, якою володіє корпорація «Росатом».
Литва критикує будівництво Білоруської АЕС і висловлює занепокоєння щодо безпеки станції.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті