Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Віктор Марущенко (facebook.com/parfan)

У ніч на 29 вересня на 74-му році життя помер український фотограф, засновник школи фотографії Віктор Марущенко. Останній час він боровся з хворобою.

Художник Ярослав Солоп повідомив про смерть Віктора Марущенка. У себе на сторінці в Facebook він написав: «Не стало Віктора Марущенка. Велика втрата для України. Дякую всім небайдужим, хто долучився до збору коштів на його лікування. Глибокі співчуття рідним». Він разом з головною редакторкою журналу «5,6» Мариною Поляковою організовували збір коштів на лікування фотографа.

Кінорежисерка Надія Парфан у себе на сторінці у Facebook написала: «Язик не повертається писати некролог. Віктор Марущенко — це коли спалений міст поколінь поремонтували і пустили по ньому стрімкий двосторонній рух. Як бути молодим незалежно від віку. Як мати «нюх» на живе і класне. Як дивитися через об’єктив — і без нього».

Фото: Валерій Мілосердов / Facebook

У Школі фотографії Віктора Марущенка заявили, що заклад продовжуватиме працювати.

«Сьогодні вночі не стало засновника нашої Школи – Віктора Марущенка. Ми запам’ятаємо його таким: Майстром своєї справи і Людиною з великої літери. Висловлюємо найщиріші співчуття його рідним і близьким. Школа фотографії Віктора Марущенка продовжує працювати», – написано на сторінці школи в Facebook.

Віктор Марущенко був учасником близько 70 виставок у різних країнах світу. Він присвятив професії більше 30 років: знімав для газет, виставлявся в Швейцарії, Німеччині, Франції, США, Канаді, Бразилії, Чилі, Словаччині. У 1990-му Єлисейський музей фотографії придбав сотню його робіт за 30 тисяч доларів. На 49-й Венеціанській бієнале у 2001 році представив проєкт «Чорнобиль». У вересні в галереї The Naked Room відкрили останню виставку Марущенка. Там були представлені його роботи, створені в 1970−1990-х роках.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button