У Києві помер фотограф Віктор Марущенко
Фотограф помер на 74-му році життя. Останній час він боровся з тяжкою хворобою.
Фотограф помер на 74-му році життя. Останній час він боровся з тяжкою хворобою.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У ніч на 29 вересня на 74-му році життя помер український фотограф, засновник школи фотографії Віктор Марущенко. Останній час він боровся з хворобою.
Художник Ярослав Солоп повідомив про смерть Віктора Марущенка. У себе на сторінці в Facebook він написав: «Не стало Віктора Марущенка. Велика втрата для України. Дякую всім небайдужим, хто долучився до збору коштів на його лікування. Глибокі співчуття рідним». Він разом з головною редакторкою журналу «5,6» Мариною Поляковою організовували збір коштів на лікування фотографа.
Кінорежисерка Надія Парфан у себе на сторінці у Facebook написала: «Язик не повертається писати некролог. Віктор Марущенко — це коли спалений міст поколінь поремонтували і пустили по ньому стрімкий двосторонній рух. Як бути молодим незалежно від віку. Як мати «нюх» на живе і класне. Як дивитися через об’єктив — і без нього».
У Школі фотографії Віктора Марущенка заявили, що заклад продовжуватиме працювати.
«Сьогодні вночі не стало засновника нашої Школи – Віктора Марущенка. Ми запам’ятаємо його таким: Майстром своєї справи і Людиною з великої літери. Висловлюємо найщиріші співчуття його рідним і близьким. Школа фотографії Віктора Марущенка продовжує працювати», – написано на сторінці школи в Facebook.
Віктор Марущенко був учасником близько 70 виставок у різних країнах світу. Він присвятив професії більше 30 років: знімав для газет, виставлявся в Швейцарії, Німеччині, Франції, США, Канаді, Бразилії, Чилі, Словаччині. У 1990-му Єлисейський музей фотографії придбав сотню його робіт за 30 тисяч доларів. На 49-й Венеціанській бієнале у 2001 році представив проєкт «Чорнобиль». У вересні в галереї The Naked Room відкрили останню виставку Марущенка. Там були представлені його роботи, створені в 1970−1990-х роках.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті