Винайдено суперфермент, який роз’їдає пластик вшестеро швидше за попередній
Науковці отримали фермент з бактерій, які розвинули здатність поглинати пластик природним чином.
Науковці отримали фермент з бактерій, які розвинули здатність поглинати пластик природним чином.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Вчені виявили суперфермент, який руйнує пластикову тару в шість разів швидше, ніж вдавалося раніше. Про це пише The Guardian. В майбутньому цей винахід може бути використаний для переробки пластикових відходів.
Науковці отримали фермент з бактерій, які розвинули здатність поглинати пластик природним чином. На їхню думку, його взаємодія з ферментами, що розчиняють бавовну, дасть можливість утилізувати одяг зі змішаних тканин.
Ця речовина може бути створена методом з’єднання двох різних ферментів. Обидва виявлені в бактеріях, що поїдають пластик, це відкриття зробили в Японії в 2016 році. Новий суперфермент діє в шість разів швидше. Очікується, що скористатися новим винаходом масово можна буде вже через один-два роки.
Пластикове забруднення торкнулося всієї планети. Крім того, люди вдихають мікропластик і споживають його з їжею. Пластикову тару складно розкласти на хімічні складові, щоб створити вторинний матеріал. А щорічно з нафти виробляється все більше нового пластику.
Раніше вчені з університету Тулузи модифікували фермент, здатний за рекордно короткий час розкладати пластик на 90%.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті