Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Brian Yurasits, unsplash.com

Вчені виявили суперфермент, який руйнує пластикову тару в шість разів швидше, ніж вдавалося раніше. Про це пише The Guardian. В майбутньому цей винахід може бути використаний для переробки пластикових відходів.

Науковці отримали фермент з бактерій, які розвинули здатність поглинати пластик природним чином. На їхню думку, його взаємодія з ферментами, що розчиняють бавовну, дасть можливість утилізувати одяг зі змішаних тканин.

Ця речовина може бути створена методом з’єднання двох різних ферментів. Обидва виявлені в бактеріях, що поїдають пластик, це відкриття зробили в Японії в 2016 році. Новий суперфермент діє в шість разів швидше. Очікується, що скористатися новим винаходом масово можна буде вже через один-два роки.

Пластикове забруднення торкнулося всієї планети. Крім того, люди вдихають мікропластик і споживають його з їжею. Пластикову тару складно розкласти на хімічні складові, щоб створити вторинний матеріал. А щорічно з нафти виробляється все більше нового пластику.

Раніше вчені з університету Тулузи модифікували фермент, здатний за рекордно короткий час розкладати пластик на 90%.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button