Суд скасував містобудівні умови для багатоповерхівки в буфері Києво-Печерської Лаври
Суд визнав протиправними та скасував МУО забудови земельної ділянки на вулиці Редутній, 32 у Печерському районі.
Суд визнав протиправними та скасував МУО забудови земельної ділянки на вулиці Редутній, 32 у Печерському районі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними та скасував містобудівні умови та обмеження (МУО) забудови за адресою вул. Редутна, 32 у Печерському районі. Про це свідчить рішення суду від 17 вересня, повідомляють «Наші гроші».
МУО були видані у березні 2014 року для будівництва індивідуального житлового будинку на ділянці площею 0,05 га на вулиці Редутній. Проте замість трьохповерхового там зводиться шестиповерховий багатоквартирний будинок. Будівництво суперечить виданим МУО, Генплану і чинним будівельним нормам.
Суд встановив, що погоджене Міністерством культури історико-містобудівне обґрунтування будівництва було скасоване судом у червні 2019 року. Тоді Мінкульт видав погодження на будівництво всупереч рішенню Київради щодо введення мораторію на нове будівництво в буферній зоні Києво-Печерської Лаври. Крім того, забудовник у 2014 році зареєстрував Декларацію про початок виконання будівельних робіт, яку Державна архітектурно-будівельна інспекція скасувала у 2017 році. Однак будівельні роботи продовжувались.
Позов до суду подав місцевий житель. Він зазначав, що також забудова займає практично всю площу ділянки, без відступу від суміжних будинків, з самовільним захопленням та використанням під’їзду в міжділянковому пішохідному проході.
За даними Держгеокадастру, власниками ділянки 0,05 га за цією адресою є Олена Грекул, Ростислав Грекул і Дмитро Караученко. Раніше останні двоє були помічниками в нардепів від Партії регіонів і «Батьківщини».
Вулиця Редутна розташовується в межах охоронної (буферної) зони об’єкта, занесеного до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», в зоні охоронюваного ландшафту, в межах Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Київ» і відноситься до земель історико-культурного призначення.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті