Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 284 днів. За цей час ми опублікували 23536 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Alex Fradkin

Архітектор Девід Аджає отримав міжнародну премію RIBA – нагороду Королівського інституту британських архітекторів, одну з найпрестижніших професійних відзнак. Це перший чорношкірий лауреат RIBA за всю 173-річну історію її існування, повідомляє The Guardian.

54-річний Девід Аджає – син дипломата з Гани, переїхав до Великої Британії у віці 11 років. Він займається архітектурою 25 років.

Музей афроамериканської історії і культури у Вашингтоні. Фото: Darren Bradley

Його авторству належать Музей афроамериканської історії і культури у Вашингтоні; проєкти приватних будинків Александра Макквіна та Юена Макгрегора в Лондоні; Музей сучасного мистецтва у Денвері; соціальне житло у Гарлемі, Нью-Йорк тощо.

Спільно з художником Олафуром Еліассоном він робив світлову інсталяцію для Венеційського Бієнале у 2005 році. Він також автор документальних теле- і радіопрограм про архітектуру.

«Брудний будинок» у Лондоні. Фото: adjaye.com

«Для мене архітектура завжди була створенням краси заради рівності всіх людей світу», – прокоментував Аджає вручення йому премії RIBA.

Його вже дещо втомила ідентифікація «чорний архітектор», та він розуміє, що слугує важливою рольовою моделлю в індустрії, де домінують білі.

Cоціальне житло у Гарлемі. Фото: dezeen.com

Саме зараз Королівський інститут британських архітекторів займається дослідженням вланої ролі у колоніальному минулому Великої Британії та його теперішніми наслідками. Серед студентів архітектурних курсів лише 5,2% – чорні, а кількість ліцензійованих чорношкірих архітекторів становить 1%.

 

 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button