Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24970 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash.com

Глобальне потепління більше позначається на нічній температурі, ніж на денній. Такого висновку дійшли біологи з британського Ексетерського університету, повідомляє Independent.

Команда вчених вивчала дані погодних спостережень по всьому світу за 34 роки. Для дослідження вони проаналізували годинні записи температури, хмарного покриву і вологості, зібрані з 1983 по 2017 рік. Виявилося, що за цей час на 54% території Землі нічна температура підвищувалася швидше денної.

Автор дослідження Деніел Кокс вважає, що причиною такого асиметричного потепління може бути зрушення хмарного покриву. Зокрема, хмари допомагають охолоджувати землю вдень і зберігати тепло вночі. При цьому в хмарних регіонах клімат стає більш вологим.

«Асиметрія потепління може мати потенційно серйозні наслідки для світу природи. Більш сильне потепління вночі пов’язано з більш вологим кліматом, що несе наслідки для росту рослин і взаємодії таких видів, як комахи і ссавці. Особливо постраждають види, які активні тільки вночі або вдень», – розповів Деніел Кокс.

Згідно даним звіту Всесвітнього фонду дикої природи, діяльність людини створює таке навантаження на глобальне біорізноманіття, що в період з 1970 по 2016 роки чисельність хребетних скоротилася на 68%.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button