Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 290 днів. За цей час ми опублікували 23590 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: pixabay.com

Україна входить у п’ятірку найбільших на планеті держав за обсягами використання скрапленого газу в транспорті. В 2020 році обсяг споживання цього ресурсу перевищить два мільйони тонн. Про це «Укрінформу» повідомили в консалтинговій групі А-95.

На думку аналітиків, структура споживання моторного пального в Україні потребує корекції задля максимального використання нафтопереробних потужностей, вирівнювання торгового балансу і збільшення податкових надходжень.

Директор А-95 Сергій Куюн вважає, що причина диспропорції в споживанні нафтопродуктів – незбалансоване оподаткування. Зокрема, акциз на скраплений газ в чотири рази нижчий, ніж на бензин, – 52 проти 213 євро за 1000 літрів та майже вдвічі нижчий за акциз на бензин податок на дизпальне – 139,5 євро за 1000 літрів. На його думку, таким чином пальне з низьким акцизом стає більш привабливим для споживача. Так, із 2013-го по 2019 роки споживання скрапленого газу в Україні зросло на 115%, дизпального – на 17%, тоді як використання бензину скоротилося на 43%.

«Величезний попит на скраплений газ і дизпальне стимулює їх імпорт, понад 70% якого припадає на Росію й Білорусь. Тим часом українські НПЗ, які працюють на українській і неросійській імпортній сировині, завантажені менш ніж на 50%. Вони не мають змоги продати бензин, а відмовитися від його випуску неможливо технологічно», – сказав Куюн, додавши, що акцизи з нафтопродуктів є основним джерелом наповнення Дорожнього фонду, з якого фінансується будівництво і ремонт доріг.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button