Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash.com

В Україні роботодавці почали впроваджувати тайм-трекінг – форма контролю за часом, проведеним на робочому місці, що може бути слідкуванням за діями працівників на їхніх комп’ютерах за допомогою програмного забезпечення. AIN.UA дослідило, як до цього ставляться співробітники.

В дослідженні взяли участь 669 осіб. 57,1% респондентів повідомили, що в їхніх компаніях впроваджують тайм-трекінг. Найбільш поширеним способом перевірки є самостійне заповнення співробітниками кількості відпрацьованих годин. У компаніях 47,9% опитаних фахівців для трекінгу використовують спеціальний софт.

Для моніторингу роботодавці найчастіше використовують софт, який відслідковує тільки час – 69,9%. У 14% компаній програмне забезпечення фіксує рухи і кліки комп’ютерною мишею, а також записує натискання клавіш. Роблять скрін екрану в 8% випадків.

60% опитаних нейтрально ставляться до трекінгу. 14,6% розповіли, що така практика позитивно впливає на якість роботи і допомагає встигати більше. 27,6% респондентів негативно ставляться до такої практики. На їхню думку, трекінг свідчить про недовіру з боку роботодавця. Опитувані відмітили виникнення стресових ситуацій та свою занижену працездатність.

Ось що кажуть респонденти про тайм трекінг: «це показує недовіру до мене як співробітника. Це дискредитує мене як фахівця і сильно демотивує», «фокус зміщується з результату на кількість витраченого часу. Стрес через те, що щось не встигаєш», «постійне відчуття, що ти на змаганнях та працюєш під секундомір».

У Верховній Раді зареєстровано пропозицію законодавчо врегулювати дистанційну роботу.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button