Стрес, демотивація та зниження працездатності: як співробітники ставляться до тайм-трекінгу на роботі
Деякі з опитуваних через тайм-трекінг відчувають стрес на роботі, проте більшість нейтрально ставляться до такої практики.
Деякі з опитуваних через тайм-трекінг відчувають стрес на роботі, проте більшість нейтрально ставляться до такої практики.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В Україні роботодавці почали впроваджувати тайм-трекінг – форма контролю за часом, проведеним на робочому місці, що може бути слідкуванням за діями працівників на їхніх комп’ютерах за допомогою програмного забезпечення. AIN.UA дослідило, як до цього ставляться співробітники.
В дослідженні взяли участь 669 осіб. 57,1% респондентів повідомили, що в їхніх компаніях впроваджують тайм-трекінг. Найбільш поширеним способом перевірки є самостійне заповнення співробітниками кількості відпрацьованих годин. У компаніях 47,9% опитаних фахівців для трекінгу використовують спеціальний софт.
Для моніторингу роботодавці найчастіше використовують софт, який відслідковує тільки час – 69,9%. У 14% компаній програмне забезпечення фіксує рухи і кліки комп’ютерною мишею, а також записує натискання клавіш. Роблять скрін екрану в 8% випадків.
60% опитаних нейтрально ставляться до трекінгу. 14,6% розповіли, що така практика позитивно впливає на якість роботи і допомагає встигати більше. 27,6% респондентів негативно ставляться до такої практики. На їхню думку, трекінг свідчить про недовіру з боку роботодавця. Опитувані відмітили виникнення стресових ситуацій та свою занижену працездатність.
Ось що кажуть респонденти про тайм трекінг: «це показує недовіру до мене як співробітника. Це дискредитує мене як фахівця і сильно демотивує», «фокус зміщується з результату на кількість витраченого часу. Стрес через те, що щось не встигаєш», «постійне відчуття, що ти на змаганнях та працюєш під секундомір».
У Верховній Раді зареєстровано пропозицію законодавчо врегулювати дистанційну роботу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті