Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Dillon Shook, Unsplash

У Нідерландах рекомендували працедавцям компенсувати робітникам, які працюють з дому через пандемію коронавірусу, витрати на чай, каву, туалетний папір, а також електрику, воду і газ, повідомляє Reuters.

Національний інститут бюджетної інформації NIBUD підрахував, що на віддаленій роботі працівник у середньому витрачає додаткові два євро на день. Це ті витрати, які під час роботи в офісі бере на себе роботодавець. Для працівника, який працює стандартні п’ять восьмигодинних днів на тиждень, ця сума становить 43,30 євро на місяць та 440 євро на рік.

До витрат, зокрема, зарахували шість чашок кави або чаю на день. Водночас не враховували амортизацію комп’ютера та витрати на телефонні розмови.

«Ми підрахували буквально все аж до того, скільки чайних ложок є в середньостатистичному господарстві», – зазначила директорка NIBUD Габріель Беттонвіль.

Повідомляється, що держслужбовцям, які працюють з дому, почали виплачувати бонуси у сумі 363 євро за віддалену роботу з березня. А приватним компаніям запропонували не стягували податок за суми, які вони погодяться компенсувати на утримання домашнього робочого місця, повідомляє NLTimes.

Тим часом асоціація працедавців Нідерландів AWVN стверджує, що підрахунки щодо додаткових витрат не враховують переваги, які отримують робітники на віддаленій роботі – передусім економію на транспорті та «купу часу», що звільняється за відсутності потреби їздити в офіс. Зазначимо, що проведене в березні дослідження свідчило, що в багатьох країнах робочий день віддалених працівників, навпаки, збільшився, зокрема у США – на 40%.

Reuters зазначає, що спроби унормувати роботу з дому з’явилися також в інших країнах. Так, Іспанія зобов’язала працедавців оплачувати утримання домашнього робочого місця; у Німеччині розробляють закон, який закріпить права тих, хто працює віддалено; Франція ухвалила закон, який забороняє робоче листування у позаробочі години тощо.

У Верховній Раді також зареєстровано пропозицію законодавчо врегулювати дистанційну роботу.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button