Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах


В Івано-Франківську до ювілею ратуші громадська ініціатива «Франківськ Який Треба Берегти» створила просвітницьку інтерактивну виставку прямо на площі Ринок. Про це «Хмарочосу» розповіла розповіла засновниця ініціативи Марія Козакевич.

Вони вже чотири роки реставрують старовинні двері, за цей час вже врятували більше 30 старовинних металевих та дерев’яних дверей. Активісти створюють освітні події, які знайомлять з історією міста. До ювілею ратуші на площі Ринок вони підготували просвітницьку інтерактивну виставку з ілюстраціями, старими фотографіями, різноманітними завданнями та інфографікою.

«Дорослі з цікавістю читають про архітектора, який проєктував будівлю (це вже четверта за рахунком міська ратуша, попередні були знищені у ході історичних перипетій), розглядають архівні креслення та хронологію життя всіх чотирьох міських ратуш у картинках, перевіряють свої знання у інтерактивній вікторині. Є над чим задуматись і посумувати – пропонується порівняти на старих та сучасних фото будівлі на площі Ринок, на жаль, на всі вони мають відповідний вигляд та поверховість.

Діти ж розмальовують святкові листівки для ратуші-іменинниці, фотографуються біля веселої ілюстрації з ратушею та кульками, шукають відмінності між старими фото. А ще є фотоальбом «ратуша і містяни», стилізований паспорт, підбірка картин та сувенірів де використовується зображення архітектурного символу міста, яка будова ратуші та їх вигляд у чотирьох порах року та багато іншого», – розповіла Марія Козакевич.



Ініціативу «Франківськ Який Треба Берегти» започаткувала франківчанка, голова громадської організації «Інтелект UA» Марія Козакевич. Ідея реставрувати різьблені двері з’явилась після прогулянки містом, коли Марія помітила, що вхідні двері старих будинків замінюють на пластикові чи металеві. На її думку, це псує вигляд міста, яке пишається своєю старовинною архітектурою.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button