Вчені перетворили дерево в прозоре скло, яке міцніше та екологічніше звичайного
Прозора деревина виробляється з відновлюваного матеріалу з незначним викидом СО2.
Прозора деревина виробляється з відновлюваного матеріалу з незначним викидом СО2.
Фото: USDA Forest Service
Міжнародна команда фахівців з Дослідницької лабораторії лісових продуктів (Китай), університетів Меріленд і Колорадо (США) розробила технологію виробництва скла з деревини, повідомляє Daily Mail.
Сировиною для виробництва такого скла є деревина бальсового дерева, що пройшла процес окислення при кімнатній температурі в спеціальній ванні. Після цього деревину протирають полівініловим спиртом. В результаті виходить практично прозорий матеріал, який набагато міцніше і легше скла. Він може згинатися або розколюватися, але при цьому не розбивається на дрібні фрагменти.
Виробництво прозорої деревини вимагає в п’ять разів менше енергії. Очевидним є і екологічний ефект, оскільки вона виробляється з відновлюваного матеріалу з незначним викидом СО2. Ці характеристики «прозорого дерева» можуть знайти своє застосування в смартфонах з гнучкими дисплеями. Автори винаходу стверджують, що «дерев’яне скло» ударостійке та надійніше звичайного скла, а його серійне виробництво не вимагає великих витрат.
Фото: afm-journal
Наразі вчені працюють над тим, щоб довести матеріал і технологію його створення до досконалості. У перспективі воно має замінити звичайне скло в будинках та автомобілях.
До речі, винахід «прозорого скла» не перший в історії. Ще в 2016 році інженери Шведського технологічного інституту представили перший зразок такого матеріалу, але серійне його виробництво так і не почалося.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті