Вчені перетворили дерево в прозоре скло, яке міцніше та екологічніше звичайного
Прозора деревина виробляється з відновлюваного матеріалу з незначним викидом СО2.
Прозора деревина виробляється з відновлюваного матеріалу з незначним викидом СО2.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Міжнародна команда фахівців з Дослідницької лабораторії лісових продуктів (Китай), університетів Меріленд і Колорадо (США) розробила технологію виробництва скла з деревини, повідомляє Daily Mail.
Сировиною для виробництва такого скла є деревина бальсового дерева, що пройшла процес окислення при кімнатній температурі в спеціальній ванні. Після цього деревину протирають полівініловим спиртом. В результаті виходить практично прозорий матеріал, який набагато міцніше і легше скла. Він може згинатися або розколюватися, але при цьому не розбивається на дрібні фрагменти.
Виробництво прозорої деревини вимагає в п’ять разів менше енергії. Очевидним є і екологічний ефект, оскільки вона виробляється з відновлюваного матеріалу з незначним викидом СО2. Ці характеристики «прозорого дерева» можуть знайти своє застосування в смартфонах з гнучкими дисплеями. Автори винаходу стверджують, що «дерев’яне скло» ударостійке та надійніше звичайного скла, а його серійне виробництво не вимагає великих витрат.
Наразі вчені працюють над тим, щоб довести матеріал і технологію його створення до досконалості. У перспективі воно має замінити звичайне скло в будинках та автомобілях.
До речі, винахід «прозорого скла» не перший в історії. Ще в 2016 році інженери Шведського технологічного інституту представили перший зразок такого матеріалу, але серійне його виробництво так і не почалося.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті