Ділові костюми можуть відійти у минуле через пандемію коронавірусу
Лондонський кравець, який шиє дорогі костюми для адвокатів і банкирів, зазначає, що зараз його клієнти «сидять вдома в піжамах».
Лондонський кравець, який шиє дорогі костюми для адвокатів і банкирів, зазначає, що зараз його клієнти «сидять вдома в піжамах».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24990 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Виробники ділових костюмів переживають чи не найбільшу кризу через коронавірус. Тренд відмови від формального стилю одягу може залишитися й після того, як пандемія мине, повідомляє Reuters.
Чимала частка працівників сегменту так званих «білих комірців» перейшли на роботу з дому, де носять менш формальний одяг. Також рідкістю стали весілля та вечірки.
Під час Zoom-конференцій топменеджери можуть вдягти сорочку і навіть іноді краватку, але у повному параді їх уже навряд чи побачиш. Лондонський кравець Джаспер Літтман, який шиє дорогі костюми для адвокатів і банкирів, зазначає, що зараз його клієнти «сидять вдома в піжамах». Якщо раніше він шив у середньому 200 костюмів на рік, цього року йому замовили лише 63.
Загалом тенденція до більш неформального одягу спостерігалася й раніше. Наприклад, торік компанія Goldman Sachs, яка вважається твердинею ділового стилю та пошитих на замовлення костюмів, послабила вимоги до дрескоду серед своїх працівників. Але пандемія COVID-19 здійснила таки «сейсмічний зсув» у діловій моді.
Ситуація позначилася на виробниках вовни. В Австралії, яка є найбільшим постачальником мериносової вовни у світі, за рік ціни впали з 20 австралійських доларів до 8,5 за кілограм. Фермери зазнають збитків, змушені платити за зберігання запасів, які вони не хочуть продавати за низькою ціною. Австралійський фермер Дейв Янг, який володіє фермою на 4500 овець у Новому Південному Вельсі, розповів, що сфокусувався на виробництві м’яса.
Багато хто вирішив перелаштовуватися на виробництво тканин, які менше брудняться і жмакаються. Наприклад, італійський бренд Etro презентував «цілодобовий піджак» із джерсі, у склад якої входить суміш вовни з бавовною.
Текстильна фабрика Lanificio Botto Giuseppe на півночі Італії, яка постачає вовняні тканини для таких брендів, як Armani, Max Mara, Ralph Lauren і Hermes, тримається переважно завдяки виробництву тканин для жіночого одягу. Також почали виробляти тканини з додаванням лайкри, які краще тягнуться і підходять для повсякденного одягу.
В США та Європі були змушені закритися кілька мереж магазинів, що спеціалізуються на ділових костюмах, такі як Men’s Wearhouse, Brooks Brothers та TM Lewin. Згідно з даними StyleSage, у вересні у Франції, Італії та Німеччині найгірше і з найбільшими знижками продавалися саме чоловічі ділові костюми.
Натомість продажі Athleta (торгова марка компанії Gap), що продає легінси та світшоти, зросли на 6% на противагу Banana Republic – іншому бренду Gap, який спеціалізується на більш чепурному вбранні. За індексом Lyst, цьогоріч найуспішнішим брендом став спортивний Nike – це вперше, коли верхню сходинку не посів елітний бренд.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті