Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26314 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Шахта «Великомостівська» у Червонограді. Фото: Ярослав Тхір / google maps

Міністерство енергетики презентувало проєкт реформування вугільної галузі. Головна ідея полягатиме в поєднанні приватизації та інтеграції державних шахт до державного підприємства «Центренерго», повідомляє пресслужба відомства.

Шахти планують розділити на три групи. Перша група – шахти, які підлягають інтеграції з «Центренерго». Друга – шахти подвійного призначення, збут яких не обмежується виключно тепловими генераціями. Третя – шахти, які будуть пропонуватися до приватизації не лише як вугледобувні підприємства, а і як цілісні майнові комплекси, які можна використовувати для іншої господарської діяльності.

Реформа вугільної галузі охопить чотири області: Донецьку, Луганську, Волинську і Львівську.

Наразі серед потенційних перших пілотних проєктів розглядаються дві шахти на сході й заході країни. Перша – це шахта «Великомостівська» у Червонограді Львівської області. Потенційно вона може стати потужним туристичним кластером, вважають у міністерстві.

Друга – це шахта «5/6», розташована в Мирнограді Донецької області. Вважають, що вона має потенціал технологічного кластеру.

У Міненерго пояснюють: потреба в реформі постала через погіршення ситуації у вугільній галузі, яка в свою чергу зумовлена чотирма головними факторами:

  1. щороку зменшується видобуток та реалізація вугілля шахтами державного значення. З 2015 рік по 2020 рік цей показник впав майже вдвічі: з 1600 тисяч тонн до 800 тисяч тонн;
  2. щороку скорочується кількість працівників державного вугледобувного сектору. З 2015 року по 2020 рік їхня кількість скоротилася з близько 55 тисяч осіб до 35 тисяч.
  3. щороку собівартість видобутку вугілля зростає, тому держава змушена дотувати збиткову діяльність галузі;
  4. хронічні борги вугледобувних підприємств.

Одна із цілей реформи – поступове зниження використання викопного палива. Це є ключовою умовою для впровадження Європейського зеленого курсу, до якого планує доєднатися Україна.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button