Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26314 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

 

Фото: Daiwei Lu, unsplash.com

Вчені з Массачусетського університету в Амхерсті (США) і Університету Квебека (Канада) визначили, що останні 20 років видалися для океану найспекотнішими. Дослідники вивчили коливання температури Атлантичного океану за 2900 років, повідомляє The Independent.

Вони відзначають, що температурні зміни в океанах Землі за останні десятиліття вказують на те, що процес вийшов за рамки природних коливань. Щоб простежити за температурними коливаннями, фахівці вивчили керни відкладень в канадській Арктиці. Відкладення льоду бралися з озера Елсмір.

Дослідники прийшли до висновку, що тепліша вода Атлантики сприяє підвищенню тиску, що призводить до зменшення товщини снігового покриву. Це означає менший стік наносів. Осадові керни показали регулярне підвищення і пониження температури Атлантики, а також те, що в останнє десятиліття спостерігається безпрецедентне збільшення швидкості нагріву океану.

Вчені порівняли частини нової канадської Арктики з більш короткими кернами відкладень з більш високою роздільною здатністю з інших місць, в тому числі з керном біля південного узбережжя Ісландії. Результати показують, що «недавнє потепління в Атлантиці не має собі рівних» як мінімум за 2900 років.

Підвищення температури води вчені пов’язали з глобальним потеплінням. За їхніми словами, подальше нагрівання може призвести до вимирання деяких видів підводних істот вже в найближчі десятиліття. Також можуть почастішати катаклізми.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button