Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 23637 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

 

Фото: Daiwei Lu, unsplash.com

Вчені з Массачусетського університету в Амхерсті (США) і Університету Квебека (Канада) визначили, що останні 20 років видалися для океану найспекотнішими. Дослідники вивчили коливання температури Атлантичного океану за 2900 років, повідомляє The Independent.

Вони відзначають, що температурні зміни в океанах Землі за останні десятиліття вказують на те, що процес вийшов за рамки природних коливань. Щоб простежити за температурними коливаннями, фахівці вивчили керни відкладень в канадській Арктиці. Відкладення льоду бралися з озера Елсмір.

Дослідники прийшли до висновку, що тепліша вода Атлантики сприяє підвищенню тиску, що призводить до зменшення товщини снігового покриву. Це означає менший стік наносів. Осадові керни показали регулярне підвищення і пониження температури Атлантики, а також те, що в останнє десятиліття спостерігається безпрецедентне збільшення швидкості нагріву океану.

Вчені порівняли частини нової канадської Арктики з більш короткими кернами відкладень з більш високою роздільною здатністю з інших місць, в тому числі з керном біля південного узбережжя Ісландії. Результати показують, що «недавнє потепління в Атлантиці не має собі рівних» як мінімум за 2900 років.

Підвищення температури води вчені пов’язали з глобальним потеплінням. За їхніми словами, подальше нагрівання може призвести до вимирання деяких видів підводних істот вже в найближчі десятиліття. Також можуть почастішати катаклізми.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button