Соцопитування: як українці відповідали на «5 питань від Зеленського»?
Ті, хто заповнював анкети «від президента», охочіше давали ствердні відповіді на всі п'ять запитань, ніж ті, хто ігнорував акцію.
Ті, хто заповнював анкети «від президента», охочіше давали ствердні відповіді на всі п'ять запитань, ніж ті, хто ігнорував акцію.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У той час, як біля вибочих дільниць 25 жовтня відбувалася акція «5 питань від президента», соціологи групи «Рейтинг» провели власне дослідження щодо ініційованого Володимиром Зеленським всеукранського опитування.
Як виявилося, третина виборців, які прийшли голосувати на місцевих виборах, проігнорували «5 питань».
Соціологи поставили людям на виході з виборчих дільниць у всіх областях ті ж п’ять запитань, які містилися в анкеті «від Зеленського» – як тим, хто заповнював опитувальник, так і тим, хто його проігнорував.
Саме опитування «5 питань від президента» зазнало критики, а 51% з опитаних Info Sapiens заявили, що вважають це передвиборчою технологією. За даними мережі «Опора», опитування Зеленського проводили на 55% виборих дільниць в Україні. За підрахунками тієї ж «Опори», на це було витрачено приблизно 100 мільйонів гривень. Перші результати можуть оприлюднити вже сьогодні, 26 жовтня.
Анкетою слугував листок А4 без нумерації чи якихось вихідних даних. У Києві журналіст LIGA.net проголосував в опитуванні п’ять разів – біля різних дільниць. У Хмельницькому блогер Андрій Попик проголосував сім разів біля однієї дільниці.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті