На Подолі комунальники намагалися демонтувати постмодерністську альтанку
Місцеві активісти зупинили руйнування та планують її відновити.
Місцеві активісти зупинили руйнування та планують її відновити.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: facebook.com/nickolay.spichak
На Подолі у дворі постмодерністською кварталу на Костянтинівській, 56 майже зруйнували альтанку. Демонтаж зупинили місцеві жителі, розповів «Хмарочосу» активіст Павло Калюк.
За словами комунальників, понад 20 мешканців будинку, які вважають цю альтанку аварійною та небезпечною для життя, зібрали підписи для демонтажу. При цьому у виконавців не було жодних документів, які б санкціонували ці роботи.
«Одразу виникає питання: чому вони (комунальники, – ред.) одразу демонтують, а не ремонтують? Тому що вони дуже часто спекулюють темою безпеки, що альтанка аварійна та розвалюється. Але вона ж аварійною стала, через те, що ви її утримуєте. Бесідка на балансі в керуючої компанії», – зазначив Калюк.
У спільноті Ukrainian modernism також повідомили, що «не було жодної експертизи альтанки, жодного попередження, жодного інформування мешканців, жодних громадських обговорень».
Натомість у керуючій компанії заявили, що робили опитування мешканців, але серед людей, котрі вийшли захистити альтанку, про нього ніхто не чув.
«Половина альтанки залишиться старою, половина буде, напевно, новою. Активісти та архітектори оглянуть, що залишилося та що можна зробити», – додає Калюк.
Місцеві активісти вже домовились з комунальниками залишити альтанку такою, якою вона є зараз, поки не буде розроблено плану реконструкції.
Експериментальна житлова забудова чотирьох кварталів на Подолі біля станції метро Тараса Шевченка була реалізована протягом 1984-1992 років за проєктом архітекторів Юрія Шалацького, Георгія Духовичного, Тетяни Лазаренко, Леоніда Мороза, Ігоря Шпари.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті