Уряд запевняє, що приватизації «Енергоатома» не буде. Що вирішили натомість?
27 жовтня Кабінет міністрів підтримав ідею корпоратизації «Енергоатома».
27 жовтня Кабінет міністрів підтримав ідею корпоратизації «Енергоатома».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Міністерство енергетики виступило категорично проти приватизації, повного або часткового приватного володіння НАЕК «Енергоатом» та атомними електростанціями, повідомляє пресслужба відомства.
Натомість 27 жовтня Кабінет міністрів підтримав ідею корпоратизації «Енергоатома» в умовах збереження за державою 100% акцій компанії. Повідомляється, що керівництво «Енергоатома» не висловлює жодних заперечень.
Корпоратизація – це перетворення державного підприємства на відкрите акціонерне товариство. В результаті утворюється корпорація, більшістю акцій якої володіє держава.
В уряді запевняють, що корпоратизація «Енергоатома» відбуватиметься виключно за таких умов: жорсткі обмеження щодо відчуження майна, яке відноситься до ядерних установок та ядерних матеріалів; чітка визначеність у поводженні з ядерними матеріалами; повна прозорість на етапі здійснення корпоратизації та в подальшому під час функціонування новоутвореного акціонерного товариства.
Аналіз моделі корпоратизації «Енергоатома» провела консалтингова компанія Deloitte.
Процес корпоратизації потребує внесення змін до законодавства, які має підтримати Верховна Рада.
Раніше головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов повідомив, що в уряді розглядають можливість «передання з державної в приватну власність ядерних установок і матеріалів».
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті