Українцям дозволили змінювати ім’я по батькові
Змінювати по батькові, так само як і ім'я та прізвище, можна буде з 16 років.
Змінювати по батькові, так само як і ім'я та прізвище, можна буде з 16 років.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Третього листопада Верховна Рада ухвалила закон, яким дозволила громадянам України змінювати ім’я по батькові. Закон починає діяти з початку 2021 року, повідомляє BBC.
Змінювати по батькові, так само як і ім’я та прізвище, можна буде з 16 років. Із 14 років – також можливо, але за згодою батьків чи піклувальників. Згоди одного з батьків буде достатньо, якщо другий помер, зник безвісти, визнаний недієздатним чи позбавлений батьківських прав. Якщо ж один із батьків проти зміни, то спір між ними вирішуватиме суд або орган опіки.
Автори ініціативи вважають, що відсутність можливості змінювати по батькові обмежувала конституційні права українців – людина з якихось причин може не хотіти, щоб батька згадували у документах. Зараз закон дозволяє змінювати ім’я та прізвище.
Європейський суд з прав людини рекомендував передбачити таку можливість у справі «Гарнага проти України». Суд встановив, що відсутність такого права є порушенням статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Водночас дозвіл змінювати по батькові критикували через те, що він може надто ускладнювати процедури доведення спадкоємців чи успадкування. Крім того, зміну по батькові можна буде використовувати для створення «кандидатів-клонів» на виборах.
Змінювати по батькові дозволяють закони багатьох європейських країн.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті