Німеччина може стати рольовою моделлю для України з карантинних обмежень, – KSE
Упродовж листопада в Німеччині заборонені масові заходи, закриті розважальні заклади, ресторани та бари, але працюють школи і дитячі садочки, а також дозволена торгівля.
Упродовж листопада в Німеччині заборонені масові заходи, закриті розважальні заклади, ресторани та бари, але працюють школи і дитячі садочки, а також дозволена торгівля.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24988 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Центр економіки охорони здоров‘я Київської школи економіки презентував щотижневий «Аналіз поточної ситуації та моделювання сценаріїв поширення захворювання COVID-19». За їхніми даними, наразі третина лікарень першої хвилі, виділених для лікування COVID-19, заповнена, тоді як ще минулого тижня заповненими була лише чверть наявних місць.
Експерти KSE проаналізували міжнародний досвід і знайшли для України рольову модель, якою вважають Німеччину. Другого листопада Німеччина на один місяць відмовилася від регіональних і запровадила національні карантинні обмеження по всіх землях. При цьому Німеччина зараз має одну з найкращих ситуацій у Євпропі, тобто по суті реагує на випередження. Саме це дає можливість впровадити легку версію карантину, яку так і називають «lockdown light».
У країні закриті ресторани та бари, заборонені масові заходи, не працюють готелі для туристів (при цьому вони відкриті для робочих цілей), заборонено збиратися в публічних місцях більше, ніж двом родинам (сукупно не більше десяти осіб), закриті розважальні заклади, театри, кінотеатри, басейни, спортзали, сауни, заборонено також відвідування глядачами спортнивних подій (але самі події відбуватимуться).
При цьому відкриті школи, дитячі садки, відкрита торгівля (за умови наявності одного покупця на 10 метрів квадратних), можна проводити протести, відкриті релігійні установи і дозволено відвідування будинків для літніх людей за умови дотримання карантинних заходів.
Такий крок дозволить уникнути пікового навантаження на лікарні і сповільнить поширення коронавірусу.
Синхронно з обмеженнями потрібно підготувати пакет економічної підтримки для бізнесу, який підпадає під обмеження, як це зробила Німеччина.
«На нашу думку, ще не пізно, але пізно може стати дуже скоро», – заявив Павло Ковтонюк, керівник Центру економіки охорони здоров‘я Київської школи економіки, заступник міністра охорони здоров’я України у 2016-2019 роках.
Також йшлося про те, що закриття шкіл і дитячих садків має бути останнім заходом. Про це також нещодавно заявляв директоро Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге. Закриття шкіл має значно більший негативний вплив на життя сімей, ніж сама пандемія. Це пов’язано з психологічною напругою і перешкодами для нормального працездатного стану батьків у такій ситуації.
Читайте також: Чи потрібен Україні новий загальний карантин і наскільки жорстким він може бути? Коментують експерти
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті