У шкільному підручнику з хімії радять лікувати рак содою
Цю інформацію автор підручника позичив із сайту Всеукраїнської асоціації пенсіонерів.
Цю інформацію автор підручника позичив із сайту Всеукраїнської асоціації пенсіонерів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У шкільному підручнику з хімії для учнів дев’ятого класу знайшли рекомендації лікувати рак содою та робити спиртові компреси при застуді. Фото трьох сторінок з підручника Савчина М.М., рекомендованого Міністерством освіти і науки, опублікувала експертка з акредитації освітніх програм Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти Кароліна Айрапетян.
Так, у книзі написано, що сода створює в організмі лужне середовище, в якому не можуть жити і розмножуватися ракові клітини, віруси та бактерії – тож радять пити розчин соди для профілактики і лікувальння онкозахворювань. Цю інформацію автор підручника, судячи з наведеного ним же посилання, позичив із сайту Всеукраїнської асоціації пенсіонерів.
Уявлення про те, що рак лікують харчовою содою, стало поширеним, зокрема, завдяки італійському лікарю-онкологу Туліо Сімончіні. 2006 року його позбавили ліцензії, але він продовжував практикувати у себе вдома: робив онкохворим ін’єкції соди замість хіміотерапії. У 2018 року Сімончіні засудили до п’яти з половиною років в’язниці за незумисне вбивство пацієнта.
На іншій сторінці українського підручника йдеться про те, що спирт застосовують у вигляді компресів для лікування застуди. Це також популярний «народний» засіб, який не підтримується доказовою медициною.
Айрапетян також вважає, що у підручнику не мало б стверджуватися, що сечокам’яну хворобу лікують сиропом «Уролесан» – за її словами, це фітопрепарат недоведеної дії.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті