Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 274 днів. За цей час ми опублікували 23472 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: pxfuel

У шкільному підручнику з хімії для учнів дев’ятого класу знайшли рекомендації лікувати рак содою та робити спиртові компреси при застуді. Фото трьох сторінок з підручника Савчина М.М., рекомендованого Міністерством освіти і науки, опублікувала експертка з акредитації освітніх програм Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти Кароліна Айрапетян.

Так, у книзі написано, що сода створює в організмі лужне середовище, в якому не можуть жити і розмножуватися ракові клітини, віруси та бактерії – тож радять пити розчин соди для профілактики і лікувальння онкозахворювань. Цю інформацію автор підручника, судячи з наведеного ним же посилання, позичив із сайту Всеукраїнської асоціації пенсіонерів.

Зображення: facebook.com/karolina.ayrapetyan.5

Уявлення про те, що рак лікують харчовою содою, стало поширеним, зокрема, завдяки італійському лікарю-онкологу Туліо Сімончіні. 2006 року його позбавили ліцензії, але він продовжував практикувати у себе вдома: робив онкохворим ін’єкції соди замість хіміотерапії. У 2018 року Сімончіні засудили до п’яти з половиною років в’язниці за незумисне вбивство пацієнта.

На іншій сторінці українського підручника йдеться про те, що спирт застосовують у вигляді компресів для лікування застуди. Це також популярний «народний» засіб, який не підтримується доказовою медициною.

Айрапетян також вважає, що у підручнику не мало б стверджуватися, що сечокам’яну хворобу лікують сиропом «Уролесан» – за її словами, це фітопрепарат недоведеної дії.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button