КП «Плесо» облаштувало набережні для приватних ЖК, забравши з бюджету 300 млн гривень
Комунальники допомогли приватним забудовникам з розчищенням водойм, берегоукріпленням і облаштуванням берегової лінії.
Комунальники допомогли приватним забудовникам з розчищенням водойм, берегоукріпленням і облаштуванням берегової лінії.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
КП «Плесо» за три роки допомогло з розчищенням водойм, берегоукріпленням і облаштуванням берегової лінії відразу для трьох нових приватних житлових комплексів на Лівому березі Києва. Мова йде про ЖК «Лебединий», «Рів’єра» та «Русанівська гавань», пише видання LB.ua.
З бюджету міста було направлено понад 300 мільйонів гривень на роботи, які допомогли будівельним компаніям капіталізувати їхні девелоперські проєкти і продати престижні квартири з «власною набережною». Облаштування берегових ліній під цими ЖК узяло на себе комунальне підприємство за кошти міського бюджету. Таке рішення прийняла Київрада у 2018 році, включивши ці проєкти до «Програми економічного і соціального розвитку міста на 2018-2020 роки». Також нагадаємо, що комунальні підприємства підпорядковуються КМДА, яку очолює Віталій Кличко.
ЖК «Лебединий» (замовники: ТОВ «Козак», ТОВ «НІКА ЛТД») будують на березі озера Лебедине на місці колишнього ринку. Ділянка розташована на схилі, а пляма забудови межує з територією очисних споруд. Щоб новий ЖК не обвалив старі споруди, їх було вирішено реконструювати – роботи на очисних і старт будівництва ЖК почалися одночасно. Офіційна причина реконструкції очисних споруд – перевантаження і застарілість. За даними Prozorro, сукупна вартість замовлених робіт на цьому об’єкті за три роки склала приблизно 170 мільйонів гривень.
Першою пусковою чергою об’єкта стало будівництво набережної під ЖК. Прогулянкову зону з газонами і майданчиками відкрили тут ще у 2018 році. Після презентації доступ на набережну закрили на замок і повісили паспорт об’єкта — набережна є частиною реконструкції очисних споруд, яку робить «Плесо», тому поки що доступ на неї заборонено. Зараз вхід з боку проспекту Бажана — доступ для мешканців району — все ще закрито. Проте з боку ЖК є свій прохід.
Водночас вартість витрат на берегоукріплення і благоустрій цієї набережної було включено в кошторис робіт із реконструкції очисних споруд, які робить «Плесо».
Будівництво ЖК «Рів’єра» (ТОВ «СТАТУС-БУД ПЛЮС») ведеться біля невеликої затоки Дніпра — озеро Підбірна. Раніше це була заболочена місцевість, з розливами води навесні. Щоб будувати тут багатоповерхові будинки, довелося забезпечити їх непідтоплення у майбутньому, розчистити водойму і укріпити береги. Усе це зробило КП «Плесо» в межах проєкту «Розчистка і благоустрій озера Підбірна від вул. Маслівка до р. Дніпро». За даними Prozorro, для цього об’єкта проведено закупівель на приблизно 50 мільйонів гривень. Пізніше забудовник зробив благоустрій, поставив загорожу і тепер це набережна ЖК, вхід на яку для сторонніх осіб — через КПП.
ЖК на Маланюка, 101 («Русанівська гавань») зводять між Микільською слобідкою і Русанівськими садами, просто вздовж річки. Комплексний проєкт забудови цієї ділянки затвердили ще в середині 2000-х, а пізніше закріпили це в ДПТ району. Документи передбачали облаштування набережної і зони відпочинку вздовж майбутньої забудови — і покладали цю місію на девелопера.
Ділянка забудови прилягає до берега річки, але саме узбережжя, за нормами, є комунальною землею. Забудова ведеться на краю схилу, і щоб споруди не «сповзли» в річку, схили рекомендували укріпити. Власник ділянки і замовник робіт — ПАТ «Дарницький комбінат будівельних матеріалів і конструкцій», а генпідрядник — ТОВ «БК «Міськбудінвест». Замовником усіх берегоукріплювальних робіт знову став не власник ділянки чи забудовник.
Облаштувати берег і набережну взялося КП «Плесо» в межах тієї самої програми соцекономрозвитку міста. Для цього у 2018 році оголосили тендер вартістю 88,68 мільйонів гривень. За даними Prozorro, переможцем торгів із пропозицією у 88,05 мільйонів гривень стала компанія «Міськбудінвест». Компанія не вкладала власних грошей в облаштування берегів, а заробляла на підряді від міста, створюючи інфраструктуру для свого ЖК.
У 2019 році за цей тендер на «Плесо» і «Міськбудінвесту» було відкрито кримінальне провадження. Договір з підрядником уклали в листопаді, а вже в грудні пройшла перша проплата виконаних робіт на 30 мільйонів. Провадження триває понад рік, але наразі в єдиному реєстрі судових рішень усе ще немає відомостей про його результати.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті