Екологічний конфлікт на Закарпатті: газова компанія запевняє, що її свердловина не займе багато місця
«Укргазвидобування» запевняє, що зараз відбуваються лише підготовчі роботи, зокрема пошукове буріння.
«Укргазвидобування» запевняє, що зараз відбуваються лише підготовчі роботи, зокрема пошукове буріння.
Фото: Оксана Брецко
«Укргазвидобування» запевняє, що буріння газової свердловини на Закарпатті біля селища Жденієва відбувається у виключно у правовому полі, повідомляє пресслужба газовидобувної компанії.
Зокрема, наголошують, що зараз відбуваються підготовчі роботи до спорудження свердловини, на які отримано дозволи, а саме: геологічні дослідження та пошукове буріння. Власне буріння почнуть після отримання висновку щодо оцінки впливу на довкілля.
«”Укргазвидобування” має досвід роботи в гірських умовах та дбає про збереження унікальних екосистем, поблизу яких здійснює свою діяльність. Так, з іншої сторони Карпат у Івано-Франківській області успішно функціонують нафтогазові промисли, які роблять свій внесок у забезпечення країни власним газом. Наприклад, рента, яку сплачує “Укргазвидобування” за видобуток газу на Пасічнянському родовищі на території Карпат, дозволяє місцевим громадам реалізовувати важливі соціально-інфраструктурні проєкти. У деяких громадах рентні надходження в десятки разів перевищують річний бюджет громади», – запевняють у пресслужбі.
Також у компанії заявили, що після завершення усіх робіт газова свердловина займатиме приблизно 20 квадратних метрів і виглядатиме, як на цьому фото:
Фото: пресслужба «Укргазвидобування»
Місцеві жителі, активісти та туристи запевняють, що будівельна техніка вже знищила громадське пасовище, було вирубано дерева, прокладено дорогу та перекопано гірські потоки. Жденіївська площа – це туристичний гірський регіон.
Фото: Оксана Брецко
«Укргазвидобування» – державне підприємство, дочірня компанія НАК «Нафтогаз України», видобуває близько 73% українського газу.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті