У Чорнобильській зоні зафіксували значні стрибки радіації. У Держагентстві пояснюють, що опромінювали датчики для перевірки
Зараз датчики працюють у нормальному режимі, а радіаційний фон – у нормі.
Зараз датчики працюють у нормальному режимі, а радіаційний фон – у нормі.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: facebook.com/dazv.gov.ua
17-18 листопада окремі датчики у Чорнобильській зоні зафіксували значні стрибки радіаційного забруднення, повідомила громадська організація Save Dnipro.
Зокрема, 17 листопада біля нового сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2 показники сягнули 124 000 нЗв/годину – це в 600 разів більше стандартних для цієї місцевості 210 нЗв/годину. 18 листопада на сусідній станції датчики зафіксували 62 400 нЗв/годину, що майже у 300 разів вище звичайного значення.
Зазначають, що радіаційний фон стрибав у сотні, а то й тисячі разів на майже всіх вимірювальних постах не лише в зоні відчуження, але й поза нею. Так, у селі Горностайпіль радіація сягнула 87 620 нЗв/годину – у 876 разів більше звичайного показника.
Карта: Save Dnipro
Водночас 18 листопада до нового сховища СВЯП-2 вперше було перевантажене відпрацьоване ядерне паливо з Чорнобильської атомної станції для тривалого зберігання (до 100 років).
У Державному агентстві з управління зоною відчуження пояснюють: у ці дні відбувалася перевірка датчиків. Зараз вони працюють у нормальному режимі, а радіаційний фон – у нормі.
Так, Держагентство повідомляє, що з 17 листопада фахівці проводили метрологічну повірку низки датчиків, опромінюючи їх стандартним джерелом високої потужності. Саме через це рівень радіаційного випромінення підвищувався на півтори-дві години. З 19 листопада датчики виміру працюють у звичайному режимі.
Читайте також: Чисте повітря, питна вода, доглянуті водойми – чому всього цього в Києві немає і як це виправити?
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті