У Чорнобильській зоні зафіксували значні стрибки радіації. У Держагентстві пояснюють, що опромінювали датчики для перевірки
Зараз датчики працюють у нормальному режимі, а радіаційний фон – у нормі.
Зараз датчики працюють у нормальному режимі, а радіаційний фон – у нормі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
17-18 листопада окремі датчики у Чорнобильській зоні зафіксували значні стрибки радіаційного забруднення, повідомила громадська організація Save Dnipro.
Зокрема, 17 листопада біля нового сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2 показники сягнули 124 000 нЗв/годину – це в 600 разів більше стандартних для цієї місцевості 210 нЗв/годину. 18 листопада на сусідній станції датчики зафіксували 62 400 нЗв/годину, що майже у 300 разів вище звичайного значення.
Зазначають, що радіаційний фон стрибав у сотні, а то й тисячі разів на майже всіх вимірювальних постах не лише в зоні відчуження, але й поза нею. Так, у селі Горностайпіль радіація сягнула 87 620 нЗв/годину – у 876 разів більше звичайного показника.
Водночас 18 листопада до нового сховища СВЯП-2 вперше було перевантажене відпрацьоване ядерне паливо з Чорнобильської атомної станції для тривалого зберігання (до 100 років).
У Державному агентстві з управління зоною відчуження пояснюють: у ці дні відбувалася перевірка датчиків. Зараз вони працюють у нормальному режимі, а радіаційний фон – у нормі.
Так, Держагентство повідомляє, що з 17 листопада фахівці проводили метрологічну повірку низки датчиків, опромінюючи їх стандартним джерелом високої потужності. Саме через це рівень радіаційного випромінення підвищувався на півтори-дві години. З 19 листопада датчики виміру працюють у звичайному режимі.
Читайте також: Чисте повітря, питна вода, доглянуті водойми – чому всього цього в Києві немає і як це виправити?
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті