Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах


Нижня палата парламенту Франції – Національна Асамблея Франції – ухвалила закон, за яким забороняється дискримінація акцентів, повідомляє The Guardian.

За закон щодо глотофобії, дискримінації за лінгвістичною ознакою, проголосували 98 депутатів, лише троє виступили проти. Закон передбачає штраф у розмірі 45 тисяч євро або ж три роки ув’язнення за дискримінацію за мовною ознакою.

Проблема глузування з вимови почала активно обговорюватись у Франції після того, як кандидат на президентських виборах Жан-Люк Меланшон принизив журналістку з Тулузи за її вимову. Зокрема, Меланшон, відповідаючи на питання журналістки, передражнив її акцент.

Акценти трапляються й серед найвищих чиновників країни. Наприклад, прем’єр-міністра Франції Жана Кастекса називають «регбістом» через характерний акцент південно-західного регіону, де поширений цей вид спорту.

З іншого боку, пише The Local, Жан Лассаль з опозиційної партії «Свободи та території», в яку входять корсиканські націоналісти, проголосував проти тексту.

«Я не прошу про благодійність, я не вимагаю захисту, тому що я такий, який я є», – сказав він з сильним акцентом південного заходу Франції.

Автор законопроєкту депутат Крістоф Юзет заявив, що питання акцентів нині є «серйозною справою».

Найближчим часом законопроєкт розглянуть у Сенаті. Згідно із законами Франції, для того, аби закон вступив у дію, його мають в ідентичному варіанті ухвалити обидві палати парламенту ㅡ Національна Асамблея та Сенат.

Фото: Richard Ying et Tangui Morlier

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button