Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 278 днів. За цей час ми опублікували 23496 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах


У Шотландії близько 300 будинків використовуватимуть 100% «зелений» водень для обігріву та приготування їжі. Перший у світі такий експеримент відбуватиметься в окрузі Файф у 2022 році, повідомляє The Guardian

Британський регулятор енергетики, Ofgem, готовий виділити на це випробування 18 мільйонів фунтів (24 мільйони доларів), влада Шотландії – ще 6,9 мільйонів фунтів (9,2 мільйони доларів). Ще один грант на суму 12,7 мільйонів фунтів стерлінгів (16,9 мільйонів доларів) буде надано компанії National Grid для перевірки безпечного транспортування газоподібного водню по старих газових розподільчих мережах.

Проєкт H100 Fife реалізує шотландська газорозподільна компанія SGN, яка поставляє природний газ для 5,9 мільйонів будинків і підприємств у Шотландії та на півдні Англії.

Будинки будуть оснащені безкоштовними водневими котлами, обігрівачами і кухонними приладами, які будуть використовуватися протягом більш як чотирьох років. У такий спосіб спробують перевірити, чи може водень з нульовим вмістом вуглецю, отриманий з використанням відновлюваних джерел енергії та води, допомогти в досягненні цілей Великобританії в області клімату. У випадку, якщо перший етап виявиться успішним, до експерименту долучать ще до 1000 будинків.

У досвіді Шотландії використовуватимуть водень, видобутий за допомогою відновлюваної енергетики. Це так званий зелений водень. Добутий з допомогою вугілля і природного газу водень називають сірим, а за допомогою електрики з АЕС – синім.

Фото: Vince Scott from Pixabay

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button