Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 281 днів. За цей час ми опублікували 23525 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Відповідну заборону німецький уряд ухвалив на засіданні 26 листопада. Уряд Німеччини підготував відповідний законопроєкт у листопаді минулого року.

Після перехідного періоду, який за наполяганням роздрібної торгівлі збільшили з шести до 12 місяців, пластикові пакети з товщиною стінок від 15-ти до 50 мікрометрів будуть заборонені. Як правило, саме такі пакети пропонують на касах у магазинах. Не підпадають під заборону тонкі пластикові пакети, які використовують у відділах для продажу овочів та фруктів.

За словами міністерки охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки ФРН Свеньї Шульце, яка ініціювала даний проєкт, «пластиковий пакет є втіленням нераціонального використання ресурсів». Вона запропонувала альтернативу пластиковим пакетам – кошики, матерчаті сумки, а також судки багаторазового використання для купівлі свіжих м’ясних та молочних виробів.

Проте в організації із захисту довкілля WWF вважають, що ця заборона має символічний характер, адже в Німеччині лише один відсоток споживання синтетичних матеріалів припадає на пластикові пакети.

Розкритикували законопроєкт і представники фракцій Лівої партії та Зелених у Бундестазі. Речниця з питань захисту довкілля Зелених Беттіна Гоффман заявила, що це – лише крапля в морі і що таким «мінізаконом не вдасться зупинити тренд на одноразову упаковку».

Нагадаємо, уряд Великої Британії з квітня 2022 року пропонує ввести податок на всю пластикову упаковку. Таким чином планується стимулювати виробників збільшити використання вторинного пластику, підвищити утилізацію та скоротити обсяги пластику на звалищах і сміттєспалювальних заводах

Фото: unsplash.com

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button