На Донеччині активісти перетворили пустир на громадський простір
На колишньому пустирі з’явилася зона барбекю, квітник та сцена. Тепер там проводять концерти та влаштовують спортивні змагання.
На колишньому пустирі з’явилася зона барбекю, квітник та сцена. Тепер там проводять концерти та влаштовують спортивні змагання.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На околиці міста Добропілля на Донеччині громада перетворила пустир на громадський простір. Про це розповів керівник громадської організації «Творці історії», ініціатор створення публічного простору «Непустир» Владислав Бурховецький, повідомляє «ШоТам».
За його словами, раніше у Добропіллі не було жодного публічного простору, де суспільство могло б проводити свій час з користю, культурно відпочивати та розвиватися. Активісти вирішили встановити для молоді нові турніки, бруси, та й загалом зробити такий собі спортивний майданчик для занять спортом.
Проте, Бурховецький каже, що мешканці недовірливо поставилися до ідеї та чекали, що це має зробити влада. У 2018 громадська організація виграла мінігрант. Активісти зібрали людей, які допомогли створювати цей майданчик.
На Донеччині активісти перетворили пустир на громадський простір
Потім вони вирішили створити платформу, де можна збиратися з друзями, сидіти, відпочивати. Локацію, де планували створити публічний простір, місцеві називали «пустирем» — це приватний сектор з будинками й маленьким проміжком вулиці, де не давали дозволу на будівництво. Все через те, що там проходила магістраль води.
«Ми постійно говорили про пустир, і якось сама собою з’явилася і назва проєкту — «Непустир», і навіть слоган: «Перетвори життя на непустир». Втілити цю ініціативу ми змогли за допомогою проєкту «Код міста» – довгострокової програми формування креативної економіки та створення умов для сталого розвитку міст», — розповів Бурховецький.
Активісти провели дослідницьку роботу, як має виглядати цей простір, залучали архітекторів, комунікували з людьми, проводили різні культурні заходи. На першу зустріч з обговорення проєкту прийшли приблизно 70 мешканців сусідніх будівель, кожного дня десь 20 з них працювали.
Активісти розчистили пустир та встановили турніки. Замість амброзії тут з’явився квітник, замість смітника — сцена і зона барбекю. А волонтери привозять сюди концерти, влаштовують спортивні змагання.
Зараз громадська організація створює громадський простір за типом молодіжного центру. Він буде у гаражному приміщенні поруч з «непустирем». Там протягом усього року можна буде працювати з людьми, обговорювати й розв’язувати різноманітні проблеми.
Фото: shotam.info
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті