Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 23479 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах


Новообраний секретар Київради Володимир Бондаренко вважає, що у місцевої влади недостатньо механізмів контролювати забудову. Про це він сказав «ВВС Україна».

Бондаренко каже, що проблема з забудовою є, але «вирішити її непросто з багатьох причин», одна з них – недосконалість законодавства.

За його словами, з 2011 року місто може лише виділити земельну ділянку під будівництво, але не може впливати на те, яким буде проєкт забудови, не може зобов’язати забудовника подбати про супутню інфраструктуру, обмежити висотність будівель чи щільність населення.

Бондаренко вважає, що якщо йдеться про комплексну, квартальну забудову, інфраструктурою має займатися забудовник. Якщо це точкове будівництво, розвиток інфраструктури має відбуватися коштом сплати пайової участі у бюджет. Нинішній розмір пайової участі, Бондаренко вважає недостатнім. За його словами, за 25-поверхову свічку забудовник сплачує приблизно 14 мільйонів гривень. Хоча вже з 2021 року Верховна рада скасувала пайову участь для забудовників.

Аналітик міських даних ЛУН Місто Олександр Рак прокоментував слова Бондаренка про «недосконалість законодавста». Він зазначив, що зонінг, детальні плани території, землевідводи комунальної землі затверджує Київрада, а містобудівні умови і обмеження видає КМДА.

Фото: dom.ria.com

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button