У Києві хочуть виселити Інститут археології. КМДА пояснює, що цього вимагає закон
В Україні набув чинності новий закон, який унеможливлює надання держустановам в оренду комунальних приміщень за одну гривню.
В Україні набув чинності новий закон, який унеможливлює надання держустановам в оренду комунальних приміщень за одну гривню.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В Інституті археології повідомили, що департамент комунальної власності КМДА подав позов проти Інституту та хоче виселити науковців із приміщення на вулиці Володимирській, 3А. Там розміщені лабораторії, в яких обробляють артефакти з розкопок у Києві.
У КМДА пояснюють: в Україні набув чинності новий закон, який унеможливлює надання держустановам в оренду комунальних приміщень за одну гривню, як це було протягом останніх двадцяти років.
«Відтепер державні установи мають платити ринкову вартість за оренду комунальних приміщень – 3% від балансової вартості. Якщо в установі не передбачені кошти для цього, то вони можуть взяти в оренду за одну гривню виключно державні приміщення. Таких умов, які функціонували раніше, вже не буде. Отже, у такій ситуації є два варіанти: платити мінімальну вартість – 3% від балансової вартості або переїжджати у державне приміщення. Сьогодні така проблема постала перед багатьма державними підприємствами», – повідомив заступник голови КМДА Олександр Харченко.
Верховна Рада ухвалила закон про оренду державного та комунального майна у жовтні 2019 року. Перехідний період тривав до першого жовтня цього року.
Зокрема, всі угоди оренди комунального майна мають публікуватися на Прозорро.Продажі. Досі Фонд держмайна обліковував лише договори оренди державного майна.
В органів місцевого самоврядування буде можливість визначати об’єкти, які є найбільш цікавими з комерційної точки зору, щоб отримати за них максимальний прибуток. Організації-пільговики зможуть так само брати майно в оренду, але не ті об’єкти, на які є великий попит на ринку.
Зміни до законодавства депутати пояснювали необхідністю знизити корупційні ризики – понад 40% держмайна здається в оренду за одну гривню. При цьому частину пільгової нерухомості передавали приватним фірмам.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті