За якими ознаками в Україні найчастіше дискримінують людей? (опитування)
Найчастіше відбувається дискримінація людей за віком, інвалідністю та сексуальною орієнтацією.
Найчастіше відбувається дискримінація людей за віком, інвалідністю та сексуальною орієнтацією.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Згідно з результатами опитування Фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва та Центру прав людини ZMINA, в Україні найчастіше відбувається дискримінація людей за віком, інвалідністю та сексуальною орієнтацією.
Коли респондентів запитали, наскільки серйозною є проблема дискримінації в українському суспільстві, то 18,2% відповіли, що проблема дуже серйозна, 43,1% – проблема загалом серйозна, але є більш важливі проблеми. Проте для 20,5% українців – це взагалі не проблема, а 18,3% не змогли відповісти на запитання.
Порівнюючи результати аналогічного дослідження, відсоток тих, хто вважає цю проблему серйозною, зріс: у 2016 році він становив 14,4.
На запитання, чи доводилося особисто стикатися з проявом дискримінації, 6,5% відповіли, що доводилося і дуже часто, 26,5% – доводилося іноді, 53,5% – не доводилося, а 13,5% не змогли відповісти на запитання.
Найчастіше дискримінують людей в Україні за віком – 40,2%, за інвалідністю – 38%, за сексуальною орієнтацією – 26,3%, станом здоров’я – 25,9%, майновим станом – 24,2%, статтю – 22,5%, національністю – 21,3%, політичними поглядами – 16,7%, релігійними поглядами – 15,9%, статусом переселенця – 13,7%, місцем проживання – 11,1%, сімейним станом – 8,5%, громадянством – 6,3%.
Дослідження проводилося з шостого по 19 жовтня 2020 року Центром прав людини ZMINA та Фондом Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва за підтримки проекту Права людини для України, який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.
Опитування здійснювалося в усіх областях України, окрім непідконтрольних уряду України територій. Загалом опитали 2002 респондентів методом особистого інтерв’ю. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.
Фото: Roland Steinmann/Pixabay
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті